Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2019 14:36
Killzone PlayStation 5
2235V

Killzone może powrócić na PlayStation 5

Horizon: Zero Dawn 2 to najwidoczniej tylko jedna z produkcji przygotowywanych przez Guerrilla Games. Holenderskie studio najwidoczniej pracuje nad jeszcze jednym tytułem i wiele na to wskazuje, że na PlayStation 5 nie zabraknie marki Killzone.

Guerrilla Games do niedawna było kojarzone głównie z uniwersum Killzone. Ten świat świętował szczególne sukcesy na poprzedniej generacji, ale już na PlayStation 4 otrzymaliśmy zaledwie jeden shooter od utalentowanych Holendrów.

PlayStation 5 oficjalnie. Pierwsze szczegóły na temat konsoli Sony

Sukces Horizon Zero Dawn pomógł całemu Guerrilla Games – jak wiadomo firma może zatrudnić nawet 400 nowych deweloperów, więc już w ubiegłym roku mogliśmy przypuszczać, że zespół nie będzie skupiał się wyłącznie na najnowszym IP.

Teraz sytuacja powraca, ponieważ Guerrilla Games poszukuje specjalistów, którzy zajmą się... Serwerami, matchmakingiem, turniejami, klanami oraz rankingami. Jeśli autorzy nie pracują nad nowym IP, to najwidoczniej grzebią już nad nową częścią Killzone'a:

„Będziesz pracować nad systemami takimi jak matchmaking, turnieje, klany i tablice wyników;

Będziesz współpracował z projektantami gier w celu osiągnięcia wizji produkcji;

Będziesz pracować nad systemami, aby przetestować i wdrożyć nowy zestaw serwerów bez przestojów;

Zintegrujesz serwery gier z PlayStation Network i usługami innych firm;”

Taka lista wyzwań pojawia się w najnowszym ogłoszeniu o pracę. Guerrilla Games potwierdza, że potrzebuje dewelopera zaznajomionego z javą, który pomoże zespołowi w rozwijaniu „niezapowiedzianego tytułu”.

Warto jednocześnie wspomnieć, że Horizon: Zero Dawn 2 został potwierdzony przez aktorkę głosową.

Źródło: https://boards.greenhouse.io/guerrilla/jobs/4257235002

Tagi: