Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.07.2018 10:54
Horizon: Zero Dawn 2 nie może czekać. Guerrilla Games znacząco poszerzy zespół
4857V

Horizon: Zero Dawn 2 nie może czekać. Guerrilla Games znacząco poszerzy zespół

Holendrzy osiągnęli zdumiewający sukces porzucając markę Killzone i skupiając się na nowym IP. Horizon: Zero Dawn zostało docenione przez graczy z całego świata, więc studio może zatrudnić nowych deweloperów, by szybciej rozwijać nowe produkcje.

Horizon: Zero Dawn to jeden z większych sukcesów Sony na aktualnej generacji. Nowa marka została dobrze przyjęta przez graczy oraz dziennikarzy,  a studio zapowiedziało już rozwijanie tego uniwersum. Guerrilla Games ma skupić się teraz właśnie na tym świecie.

PlayStation 4 otrzyma nowe funkcje. Sony zaprasza do testowania aktualizacji 6.0

Twórcy stoją teraz przed trudnym zadaniem rozwinięcia marki, ale studio nie zamierza pracować nad nowym tytułem kolejne sześć lat. Redakcja Parool.nl potwierdziła ciekawą inwestycję –  Guerrilla Games od przyszłego roku otrzyma dostęp do pięciu pięter byłej siedziby redakcji De Telegraaf w centrum Amsterdamu i w rezultacie główny zespół studia będzie mógł zostać powiększony z około 250 do nawet 400 deweloperów.

„Chcemy wydawać gry w przeciągu dwóch lub trzech lat, zarówno w przypadku nowych produkcji, jak i pozycji bazujących na istniejących markach.”

Powyższe słowa wypowiedział Hermen Hulst – dyrektor generalny studia – który jednocześnie podkreślił, że dodatkowa przestrzeń pozwoli na przygotowywanie udźwiękowianie oraz umożliwi tworzenie sesji motion capture.

Twórcy chcą znacznie przyspieszyć rozwój produkcji, więc możemy mieć pewność, że kolejne tytuły kreowane przez holenderską ekipę będą debiutować w mniejszych odstępach czasu. Horizon: Zero Dawn 2 trafi już pewnie na PlayStation 5, ale w rezultacie na jednej generacji powinniśmy otrzymać więcej przygód od Guerrilla Games – twórcy na PlayStation 4 aktualnie zaoferowali wyłącznie Killzone Shadow Fall (2013 rok) oraz Horizon Zero Dawn (2017 rok).

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-19-guerrilla-games-to-move-hq-and-expand-staff-to-release-games-faster

Tagi: Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn horizon: zero dawn 2 PlayStation 4 playstation 5 Sony