Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2019 21:47
Diablo Immortal bohaterowie
3244V

Diablo Immortal żyje. Gameplay wygląda nieźle

Diablo Immortal to zdecydowanie jedna z największych wpadek Blizzarda w historii. Gra mimo wszystko nadciąga, może zapewnić sporo frajdy, więc dzisiaj otrzymaliśmy nowy materiał z nadciągającej produkcji.

Diablo Immortal zostało zapowiedziane w zły sposób. Blizzard w ubiegłym roku miał pokazać mobilną produkcję jako tytuł, który powinien przygotować graczy na Diablo 4, a zamiast tego – firma skupiła się wyłącznie na skromnej grze. Był to pewnie jeden z największych błędów korporacji od dawna, ale firma oczywiście nie może zapomnieć o mniejszej produkcji.

Diablo Immortal to MMARPG – mobilna, fabularna gra typu MMO, która została przygotowana z myślą o rozgrywce w terenie. Fabuła została umiejscowiona między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction i Diablo III – sługi Diablo chcą wykorzystać zniszczony Kamień Świata, by przywrócić do życia Władcę Grozy.

W Diablo: Immortal wcielimy się w mnicha, czarownicę, krzyżowca, łowczynię demonów lub nekromantę – pod względem rozgrywki tytuł ma nie odbiegać od znanych nam odsłon, a dodatkowo autorzy zadbają o wiele znanych elementów, które pozwolą nam poczuć, że gramy w pełnoprawną produkcję z uniwersum Blizzarda.

Blizzard nie zdecydował się zaprezentować Diablo Immortal na BlizzConie. Nie jest to zaskakująca sytuacja, ale jak widać – tytuł żyje i ma się dobrze. Gameplay trafi w gust wyłącznie fanów mobilek, jednak odnoszę wrażenie, że produkcja może umilić nam czas w oczekiwaniu na Diablo 4.

BlizzCon 2019 - wszystkie zapowiedzi:

Źródło: YouTube / Marcin Kosman

Tagi: Blizzard Diablo Immortal NetEase