Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2019 17:31
Samsung 8K
1254V

Polacy przekonują się do 8K. Znamy dane sprzedaży Samsunga QLED 8K

Konsole następnej generacji mają zapewnić wsparcie rozdzielczości 8K i choć dla wielu graczy nadal marzeniem jest 4K, to jednak już teraz pojawia się zainteresowanie innowacjami oraz wyjątkową jakością obrazu. Samsung przedstawił szczegóły sprzedaży serii QLED 8K.

Technologia 8K dopiero raczkuje w naszym kraju, ale nawet w tej sytuacji Samsung może mówić o dobrym wyniku sprzedaży. Firma potwierdziła, że w okresie od stycznia do września klienci sięgnęli po 200 telewizorów QLED 8K.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ ponad połowa tej sprzedaży (120 sztuk) to modele o przekątnej 75 cali i więcej. Samsung przedstawia takie dane, ponieważ jest pierwszym producentem, który w 2018 roku zaoferował zainteresowanym paneli QLED o rozdzielczości 8K. Według analityków, globalny rynek telewizorów 8K w ciągu trzech najbliższych lat wzrośnie 13-krotnie – do ok. 2,8 mln sztuk w 2022 roku.

W Polsce QLED 8K jest sprzedawany od drugiej połowy 2018 roku i najnowszy rezultat skomentował Grzegorz Stanisz, szef działu RTV Samsung Electronics Polska:

„Pierwsze, a już tak dobre wyniki sprzedaży telewizorów QLED 8K w Polsce potwierdzają, że jesteśmy gotowi na kolejną rewolucję w jakości obrazu. Pamiętajmy, że nasz QLED 8K to nie tylko rozdzielczość. Na wrażenia z oglądania wpływ ma szereg technologii, takich jak na przykład sztuczna inteligencja i inteligentne skalowanie, jasność czy natężenie kolorów oraz intuicyjny Smart TV. Samsung po raz kolejny potwierdził, że umiejętnie łączy innowacyjność z myśleniem o zmieniających się potrzebach klientów”

Samsung jednocześnie podkreśla, że rozdzielczość 8K (7680×4320) oferuje aż 33 miliony pikseli. Nadal problemem jest uzyskanie odpowiednich filmów w takiej jakości, więc firma oferuje funkcję Inteligentnego Skalowania do 8K, która pozwala nadać nowe życie materiałom w niższej rozdzielczości.

QLED 8K to także Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie oraz Ultra Szeroki Kąt Widzenia. Aktualnie w ofercie korporacji znajduje się seria telewizorów QLED 8K Q950R o przekątnych ekranu 55, 65, 75, 82 i 98 cali.

Warto przeczytać:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 8k QLED qled 8k samsung