Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2019 20:28
Chernobylite
810V

Chernobylite notuje pierwszy sukces. Twórcy zdradzają ambitne plany rozwoju gry

Chernobylite zostało docenione przez graczy na pierwszych platformach, więc teraz deweloperzy mogą szykować się na drugi etap prac. Gra w kolejnych miesiącach zostanie znacząco rozbudowana i dzisiaj poznaliśmy plan działania.

W ubiegłym tygodniu Chernobylite trafiło do programu Wczesnego Dostępu na Steam i GOG. Tytuł został doceniony przez graczy i wylądował na pierwszym miejscu globalnych bestsellerów platformy Steam. Teraz deweloperzy mogą w spokoju rozwijać projekt dbając o zaspokojenie potrzeby swojej publiki. Już teraz Gliwiczanie zebrali pierwsze opinie od społeczności, które pozwoliły wprowadzić wiele poprawek designu i warstwy technicznej gry, a nawet rozszerzyć tytuł pod względem lokalizacji.

The Farm 51 nie ukrywa, że Chernobylite cieszy się dużą popularnością w różnych krajach, więc zdecydowano się przyspieszyć prace nad lokalizacją. Obecnie można grać w Chernobylite z angielskim i rosyjskim dubbingiem, oraz z napisami po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku, rosyjsku, holendersku, węgiersku i polsku. Wkrótce zostaną opublikowane następne lokalizacje.

Deweloperzy podkreślają, że pełna premiera odbędzie się pod koniec 2020 roku, ale gracze mogą liczyć na systematyczne aktualizacje. W przyszłych miesiącach pobierzemy kolejne bronie, tryby, misje, postacie, a nawet nowych przeciwników. Gliwiczanie rozpisali plany na poniższej grafice.

Chernobylite plany rozwoju

Firma zaprasza także na ciekawy konkurs, dzięki któremu zwycięzca odwiedzi z The Farm 51 Czarnobyl i otrzyma szansę wykonania kilku ładnych fotek. Tak prezentują się szczegóły:

„Jedynym zadaniem konkursowym jest wykonanie wirtualnej fotografii (zrzutu ekranu) z Chernobylite i opublikowanie go na oficjalnym kanale Discord gry (https://discord.gg/mehRmzY) przed północą w Halloween, 31. października bieżącego roku. Jedna osoba może opublikować maksymalnie 5 obrazków branych pod uwagę w konkursie. Najlepsza praca zostanie nagrodzona wyjazdem do Czarnobyla razem z zespołem deweloperskim (Niezbędne wymagania: wiek powyżej 18 lat, posiadanie międzynarodowego paszportu, dojazd na własną rękę do Gliwic lub Kijowa – pozostałe punkty wycieczki, w tym podróż, wyżywienie, nocleg, sprzęt fotograficzny i zezwolenia będą zorganizowane przez deweloperów. Wycieczka może odbyć się w uzgodnionym terminie w ciągu 12 najbliższych miesięcy).”

Więcej na temat Chernobylite na naszym portalu:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Chernobylite The Farm 51