Tytus Stobiński Tytus Stobiński 11.10.2019 15:59
Chernobylite
681V

Chernobylite na nowym zwiastunie pokazuje doskonałe odwzorowanie czarnobylskich terenów

Chernobylite zapowiada się jako wyjątkowa, mająca wiele wyjątkowych aspektów produkcja, która może okazać się prawdziwym czarnym koniem. Stojące za tytułem studio Farm 51 z Gliwic, ma z pewnością spore ambicje.

Jedną z takich zalet, jest niewątpliwie wierne odwzorowanie tzw. Strefy Wykluczenia, gdzie toczy się akcja rodzimej produkcji. Twórcy by uzyskać niesamowite efekty w tym aspekcie, wykorzystali zaawansowane techniki fotogrametrii oraz trójwymiarowego skanowania terenu. Na najnowszym zwiastunie możemy zobaczyć porównanie terenów z realnego świata wraz z ich wirtualnymi odpowiednikami. 

W Chernobylite wcielamy się w fizyka, którego żona nie przetrwała znanej światu awarii reaktora w elektrowni atomowej. Główny bohater nie był w stanie pogodzić się z jej stratą i po 30 latach wraca na miejsce wydarzenia, by odpowiedzieć na nurtujące go pytania. Wówczas zauważa, że w Czarnobylu dochodzi obecnie do przeróżnych, nienaturalnych sytuacji. 

Przypominam, premiera gry zaplanowana została na rok 2020, jednak już 16 października tytuł trafi do usługi wczesnego dostępu na platformie Steam oraz GOG. 

Więcej na temat Chernobylite na naszym portalu:

Tagi: Chernobylite The Farm 51