Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.10.2019 13:50
Vampire: The Masquerade – Swansong z datą premiery
736V

Vampire: The Masquerade – Swansong zapowiedziane! Kolejna gra z cyklu w produkcji

Cykl Vampire: The Masquerade rozwija się w zawrotnym tempie. Wiedzieliśmy o dwóch produkcjach, które właśnie są tworzone, a teraz okazuje się, że powstaje kolejna. 

Trwający właśnie PDXCON 2019 obfituje w całą masę świetnych zapowiedzi. Rano informowaliśmy Was o zbliżającej się premierze gry Vampire: The Masquerade - Coteries of New York, wcześniej wiedzieliśmy także o planach odnośnie do  Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Teraz okazało się, że to nie wszystko! 

Jak ujawniono podczas imprezy, w przygotowaniu jest również Vampire: The Masquerade – Swansong! Za grę odpowie studio Big Bad Wolf, a premiera gry planowana jest na 2021 rok (więc po dwóch wspomnianych wcześniej). Niestety niewiele wiemy na ten moment, a tajemnicy podlegają także konsole, na które ów tytuł się ukaże. 

O perspektywie prac nad grą opowiedział Thomas Veauclin, reżyser kreatywny i artystyczny studia:

Od dawna jesteśmy pasjonatami planszowej wersji gry Vampire: The Masquerade. Chcieliśmy stworzyć grę opartą na tej licencji od wielu lat. Projekt idealnie pasuje do katalogu gier, które wydaje Bigben. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy robić to wspólnie. 

Swoje trzy grosze dorzucił także Benoit Clerc, główny wydawca ze studia Bigben:

Moje dawne doświadczenie, jako edytora i autora gier role-play, a także głównego prowadzącego magazynu RPG, są dowodem na to, jak ważny jest ten projekt dla mnie, jeśli chodzi o osobiste odczucia. Wiem, że tak jak ja, wielu fanów od dawna czeka na nową adaptację tej kultowej gry. Tak będzie tworzona przez jedno z najbardziej utalentowanych studiów tej generacji!

Adaptacja ma w pełni respektować zasady piątej edycji pierwowzoru. Historia pozwoli graczom przejąć kontrolę nad trzema wampirami z różnych klanów Camarilli. Fabuła będzie przedstawiana z różnych punktów widzenia, więc zdecydowanie jest na co czekać. 

Więcej o tej serii przeczytasz w naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/big-bad-wolfs-vampire-the-masquerade-swansong-announced-for-2021-release/

Tagi: PDXCON Swansong Vampire: The Masquerade – Swansong