Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.10.2019 09:30
Pokemon Sword/Shield najlepszą grą dotychczas
1553V

Pokemon Sword/Shield ma być najlepszą grą w historii serii

Myślą przewodnią, przy okazji tworzenia nowej gry Pokemon, było to, aby uczynić ją najlepszą ze wszystkich, które do tej pory powstały i rozgrywały się w popularnym uniwersum. 

Pokemon Sword/Shield ma być odpowiedzią na prośby tych, którym nie przypadło do gustu Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!. Listopadowa premiera będzie nawiązywała mechaniką do wcześniejszych części i wiele wskazuje na to, że ma je przerosnąć! 

Twórcy gier Pokemon, Game Freak, mają ogromny ambicje odnośnie do nadchodzącej gry. Jak przekazał reżyser projektu, Shigeru Ohmori, głównym celem dla ekipy było stworzenie najlepszej gry o Pokemon, jaka kiedykolwiek się pokazała:

Ustaliliśmy nasz cel na zrobienie niesamowitej, najmocniejszej, najlepszej gry Pokemon, jaka powstała. To będzie pierwsza gra na Nintendo Switch z w pełni nową generacją stworków. Tu naprawdę chodzi o każdy aspekt: rozgrywkę, grafikę, wszystko! To był motyw przewodnik, kiedy wziąłem się za ten tytuł - stworzyć najlepszą grę Pokemon!

Przy okazji tego samego wywiadu, członek załogi Game Freak, odniósł się także do lekcji, jakie wyciągnięto z ubiegłorocznych odsłon:

Gry z serii Let's Go pomogły zrozumieć, jak działa grafika i renderowanie [na Switchu - przyp. red.], względem tego z 3DS. Musieliśmy wszystko poukładać, a ustalenie tego, jak wszystko ma działać na Switchu zajęło więcej czasu i potrzebowaliśmy większej liczby źródeł. 

Wiele wskazuje na to, że nadchodząca odsłona rzeczywiście może okazać się największą do tej pory. Jak będzie z jej poziomem? Cóż, w tym aspekcie zagłosuje społeczność, choć już teraz można przyznać, że zapowiada się dobrze.

Więcej o tym tytule przeczytasz poniżej:

Źródło: https://nintendoeverything.com/game-freak-says-it-set-out-to-make-the-greatest-pokemon-game-with-sword-and-shield/

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Sword/Shield