Pokemon Sword/Shield

Pokemon Sword/Shield

7,5
43 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
33 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2019
Europa:
15.11.2019
Polska:
15.11.2019
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
33 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2019
Europa:
15.11.2019
Polska:
15.11.2019

Recenzja redakcji

Pokemon Sword/Shield – recenzja gry. Nie narzekaj, złap je wszystkie
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Pokemon Sword/Shield – recenzja gry. Nie narzekaj, złap je wszystkie
NS

Pokemon Sword/Shield - opis gry

Pokemon Sword/Shield to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się tylko na konsoli Nintendo Switch. Był on ósmą główną odsłoną serii Pokemon

Fabuła i świat

Pokemon Sword/Shield rozgrywa się w nowym zakątku świata - jest to mianowicie region Galar inspirowany Wielką Brytanią. Podczas jego przemierzenia odwiedzimy sielankowe wioski, miasteczka z budynkami wykonanymi w stylu wiktoriańskim, wielkie ośrodki  przemysłowe, zaśnieżone góry itd. 

Główne założenia fabuły nie uległy zmianie. Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad początkującym trenerem lub trenerką tytułowych stworków pokemon. Jego/jej zadaniem jest zostać najlepszym trenerem/trenerką w regionie. By tego dokonać, eksploruje on/ona Galar w poszukiwaniu nowych podopiecznych i bierze udział w rywalizacji z innymi trenerami.

Rozgrywka

Fundamenty rozgrywki nie uległy zmianie. Wcielamy się tu w początkującego trenera (lub trenerkę) tytułowych pokemonów, który powoli pnie się po szczeblach trenerskiej hierarchii. Podróżując po tutejszym świecie natykamy się na pokemony, które można (a wręcz należy) łapać. Z grubsza wygląda to jednak tak, że wystawiamy do walki naszego pokestworka, a następnie próbujemy osłabić cel. Same starcia, tak jak w poprzednich częściach, są turowe.

Sword/Shield wprowadza do formuły szereg nowości. Po pierwsze: bardziej otwarty świat, w którym występują zmienne warunki pogodowe i inne tego typu zjawiska (wpływać to może na występowanie pokemonów). Podróżowanie ułatwia rower, którym możemy jeździć nie tylko po lądzie, ale też po wodzie. 

Po drugie: niektóre pokemony są widoczne w trakcie eksploracji i mogą zachowywać się różnie (np. gonić naszą postać), innych nie widać, jeśli ukrywają się w wysokich trawach. Wówczas mamy do czynienia z losowymi starciami.

Nowymi mechanikami są Dynamax i Gigantamax. Dynamax sprawia, że zwiększają się rozmiary pokemona, a także jego umiejętności. Gigantamax podobnie, tyle że pokemon zmienia dodatkowo swój wygląd.

Nowe są również rajdy inspirowane Pokemon Go. Maksymalnie czterech graczy staje w nich razem do walki z potężnym pokemonem. 

W grze pojawiają się oczywiście zupełnie nowe pokemony, a także wiele znanych z poprzednich części. Wiele, ale nie wszystkie, co miało miejsce po raz pierwszy w historii serii.

Wideo - Pokemon Sword/Shield

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper