Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2019 22:02
PlayStation Logo
7149V

PS5 może otrzymać Wsteczną Kompatybilność z grami z PS4, PS3, PS2 i PSX-a

Sony prezentując informacje o PlayStation 5 pobudziło fanów oraz informatorów. Jeden z donosicieli jest przekonany, że PS5 otrzyma natywną Wsteczną Kompatybilność, która zaoferuje rozgrywkę ze wszystkich poprzednich konsol Sony.

Sony wciąż nie jest gotowe na ujawnienie szczegółów Wstecznej Kompatybilności dla PlayStation 5, ale według ostatnich informacji korporacja „chce zadbać o funkcję”. Na szczegóły musimy zaczekać prawdopodobnie do przyszłego roku, ale temat postanowił skomentować jeden z informatorów.

PSErebus na Twitterze wspomniał o pełnej Wstecznej Kompatybilności – jego zdaniem PS5 ma uruchamiać gry z PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz pierwszego PlayStation. Sytuację skomentował także redaktor Mystic, który odnosi się do dwóch plotek i jego zdaniem PlayStation 5 ma oferować natywną Wsteczną oraz Przyszłą kompatybilność – identycznie jak Xbox Scarlett.

Nie są to potwierdzone informacje, ale warto zwrócić uwagę na PSErebusa – to on jako jeden z pierwszych potwierdził datę premiery The Last of Us 2. Osoba posiada podobno bardzo dobre dojścia do londyńskiego oddziału PlayStation.

Jak wiadomo Xbox Scarlett otrzyma pełną Wsteczną Kompatybilność, więc Sony musi w tym temacie otworzyć się na oczekiwania graczy. Firma wciąż nie zaprezentowała szczegółów, ale możemy mieć nadzieję, że tym razem informatorzy nie zawiodą.

Na naszym portalu również przeczytacie:

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-natively-play-older-playstation-games/

Tagi: PlayStation PlayStation 2 playstation 3 playstation 4 playstation 5 ps2 ps3 PS4 PS5 PSX Sony wsteczna kompatybilność