Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2019 11:02
PS5 Kontroler
7301V

Dualshock z PS5 z ciekawą funkcją. Sony patentuje połączenie kontrolera z chmurą

Sony już wspomniało o rozbudowanych opcjach nowego kontrolera do PlayStation 5, ale wiele na to wskazuje, że DualShock 5 będzie zawierał kolejne innowacje. Wśród najnowszych patentów korporacji pojawiła się możliwość połączenia pada z chmurą.

Sony zaoferuje graczom szereg innowacji i ulepszeń w kontrolerze do PlayStation 5. Nowy Dualshock skorzysta z dopracowanych triggerów oraz nowoczesnych wibracji, ale na tym nie kończy się lista funkcji pada. Według plotek firma chce zapewnić także wsparcie Sztucznej Inteligencji dzięki DS5, co więcej, urządzenie może nawet odegrać ważną rolę w rozgrywce w chmurze.

Korporacja w ostatnich tygodniach zmniejszyła cenę PlayStation Now i dorzuciła na listę kilka dużych produkcji. Sony chce na nowej generacji rozwijać swoją usługę i pad do PlayStation 5 może pomóc w zmniejszeniu opóźnienia.

Najnowszy patent prezentuje połączenie kontrolera z Internetem – według inżynierów japońskiej korporacji, pad zajmie się zredukowaniem opóźnienia (laga) pozwalając na bezpośrednie połączenie pomiędzy DualShockiem a serwerami gry w chmurze. Firma może w ten sposób ominąć urządzenie (konsole/PC).

Założenia są bez wątpienia intrygujące. Dyrektor generalny i prezes PlayStation – Jim Ryan – w ostatnim czasie zapowiedział, że w następnych latach Sony pragnie się skupić także na streamingu, więc każde rozwiązanie, które pomoże zmniejszyć opóźnienie będzie na pewno dobrze przyjęte przez graczy.

Poniżej możecie sprawdzić serię zdjęć prezentujących patent:

PlayStation 5 PS5 Dualshock 5 - Chmura - PlayStation Now 1

PlayStation 5 PS5 Dualshock 5 - Chmura - PlayStation Now 3

PlayStation 5 PS5 Dualshock 5 - Chmura - PlayStation Now 2

Na naszym portalu również przeczytacie:

Źródło: https://wccftech.com/sony-patent-cloud-gaming-controller/

Tagi: DualShock PlayStation 5 playstation now ps now PS5 Sony