Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2019 08:03
Project xCloud
1404V

Project xCloud faktycznie działa. Granie na smartfonie wygląda zaskakująco dobrze

Microsoft rozpoczął publiczną betę Project xCloud. Pierwsi gracze otrzymali dostęp do usługi, dzięki której mogą zapoznać się z wybranymi tytułami na smartfonach oraz tabletach.

W ubiegłym miesiącu Microsoft potwierdził szczegóły testów Project xCloud. Gigant z Redmond nie rzuca serwerów na głęboką wodę i dawkuje przyjemności: aktualnie tylko wybrani Amerykanie, Brytyjczycy oraz Koreańczycy mogą sprawdzać usługę opartą na chmurze. Ponadto, firma nie udostępniła pełnego zestawu gier na wszystkich urządzeniach – obecnie Project xCloud działa na Androidzie, a gracze mogą zapoznać się z Gears 5, Halo 5, Killer Instinct oraz Sea of Thieves.

Phil Spencer potwierdził dołączenie do rozgrywki kolejnych graczy – korporacja systematycznie będzie rozsyłać zaproszenia. Szef marki Xbox mówi wprost: „wszyscy będziecie pomagać w kształtowaniu przyszłości streamingowej rozgrywki”.

Pierwsze opinie o Project xCloud są pozytywne, gdyż rozgrywka zaskakująco sprawnie działa. 60 klatek w Halo 5 na smartfonie, ubijanie kolejnych rywali w Gears 5 na małym ekranie? Wystarczy tylko odpowiedni telefon lub tablet (Android 6.0) i w zasadzie urządzenie służy nam wyłącznie za ekran – grać możemy używając przykładowo kontrolera od Xboksa One.

Istotnym składnikiem Project xCloud powinien okazać się Microsoft Surface Duo – składany smartfon zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, ale trudno nie docenić oferowanych możliwości gry na dwóch ekranach.

Więcej informacji o grach Microsoftu przeczytacie na naszej stronie:

Tagi: Microsoft pc Project xCloud Xbox Xbox One