Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2019 18:05
Playground Games Forza Horizon 5
1923V

Forza Horizon 5 przed tajnym RPG. Playground Games wciąż kompletuje zespół

Playground Games rozwija aktualnie dwie produkcje, na które zaczekamy przynajmniej kilka lat. Wiele na to wskazuje, że na początku zagramy w nowe wyścigi, by później rozkoszować się produkcją z gatunku RPG.

Playground Games to zespół znany dotychczas wyłącznie z serii Forza Horizon. Twórcy zostali wykupieni przez Microsoft, który zainwestował w zespół ogromne pieniądze. Studio otworzyło nowe biuro, zwerbowało ludzi do drugiej formacji i pracuje teraz nad dwoma, wielkimi projektami.

Możemy mieć pewność, że Playground Games pracuje nad tajnym RPG oraz kolejną odsłoną serii Forza. Wiele na to wskazuje, że na początku sprawdzimy wyścigi, ponieważ twórcy nadal poszukują kilka ważnych osób, które pomogą w rozwoju nowej produkcji.

Deweloperzy potrzebują między innymi „głównego inżyniera interfejsu użytkownika”, który dołączy do „nowego zespołu” rozwijającego „grę RPG-akcji w otwartym świecie”. Studio w ogłoszeniu wspomina, że projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, więc projektant otrzyma szansę pracowania nad grą od podstaw.

Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że Forza Horizon 5 wyląduje na półkach sklepowych przed tajnym RPG – w końcu wewnętrzne zespoły Microsoftu powinny zachować harmonogram i po Forza Motorsport 8, zagramy pewnie w Forza Horizon 5, by dopiero później sprawdzić tajemniczego RPG-a.

Więcej o Playground Games przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://respawnfirst.com/playground-games-rpg-is-still-in-early-stage/

Tagi: forza horizon 5 Microsoft Playground Games xbox one xbox scarlett