Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.10.2019 11:31
Cyberpunk 2077
1566V

Cyberpunk 2077 bez mikropłatności? Szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED opowiedział co sądzi na ten temat

Mikropłatności to jeden z najgorętszych tematów w naszej branży. Choć jawnie takim praktykom sprzeciwia się całkiem spora liczba developerów, to jedynie nieliczni są faktycznie w stanie nie naszpikować swojej gry dodatkowymi opcjami wyciągania od nas gotówki. 

Jednym ze studiów, które faktycznie skupia się na dostarczeniu jak najlepszego i bogatego w zawartość produktu, jest nasz rodzimy CD Projekt RED. Już przy premierze Wiedźmina 3: Dziki Gon mogliśmy zauważyć, jakie podejście mają twórcy gry. Nie wiemy wciąż, jak bardzo po premierze będzie rozwijany Cyberpunk 2077 i co też developer zamierza dostarczyć już po premierze gry. 

W udzielonym redakcji portalu Gamespot wywiadzie, John Mamais, który zarządza krakowskich oddziałem CDPR, opowiedział nieco na a temat samych mikropłatności oraz ich implementacji.

Wydaje mi się, że wrzucanie do gry mikropłatności po premierze gry jest złym pomysłem. Wydaje się być to jednak bardzo opłacalne. Myślę, że facet który musi podjąć taką decyzję ma ciężki orzech do zgryzienia. Jeśli jednak każdy nienawidzi tej praktyki, to po co psuć sobie dobre relacje z fanami?

Jak więc widzimy, nastawienie wewnątrz zespołu "Redów" nie zmieniło się wcale. Oby tak właśnie pozostało.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-developer-says-its-a-bad-idea-to-do-microtransactions-after-you-release-a-game

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077