Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.10.2019 08:10
Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch
1992V

Cyberpunk 2077. Pracownik studia twierdzi, że gra "prawdopodobnie nie ukaże się" na Nintendo Switch

Wygląda na to, że pomimo pojawienia się trzeciej części Wiedźmina na Nintendo Switch, nadchodzący projekt od CD Projekt RED nie pójdzie tą samą drogą.

Cyberpunk 2077 to jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów w nadchodzącym roku. Gra od polskiego studia ma bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę - wszystko za sprawą poprzednich, niezwykle udanych gier z serii o Wiedźminie. 

Bardzo głośnym echem przeszło ogłoszenie znakomitego Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch. Fani nie dowierzali w to, że tak dużą i wymagającą grę, uda się przenieść na małe, hybrydowe urządzenie. Wygląda jednak na to, że wszystko poszło dobrze, a dane nam będzie się o tym przekonać już w tym miesiącu.

Przy okazji PAX Australia, jeden z przedstawicieli CD Projekt RED, John Mamais, udzielił kilku ciekawych odpowiedzi na temat nadchodzącego projektu. Jedną z nich była bez wątpienia ta, która odnosiła się do ewentualnego wydania Cyberpunka 2077 na konsolę Nintendo Switch. Jego wypowiedź była... dwuznaczna:

Kto by pomyślał, że taka gra, jak Wiedźmin 3, będzie możliwa na Switchu, więc - kto wie? Myślę, że zobaczymy, jeśli zdecydujemy się wydać ją na Switchu, jeśli będziemy w stanie... Prawdopodobnie jednak nie. 

Choć początkowo pytany zdawał się "puszczać oczko" do zebranych, to jednak pod koniec sprowadził ich na ziemię. Wygląda na to, że ewentualne przeniesienie gry na tę konsolę to sprawa dalekiej przyszłości i dużo bardziej prawdopodobne jest, że prędzej ujrzymy wersję na przyszłe generacje.

Więcej o tym tytule przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://nintendoeverything.com/cd-projekt-red-seems-to-think-cyberpunk-2077-on-switch-probably-wont-happen/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077