Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2019 21:16
Enchanted Portals Xixo Games Studio
1260V

Enchanted Portals to kopia Cupheada. Fani atakują deweloperów

Cuphead to zdecydowanie jeden z najlepszych indyków dostępnych na aktualnej generacji. Twórcy wciąż pracują nad wielkim dodatkiem, Netflix przygotowuje serial, więc Xixo Games Studio postanowiło wykorzystać sytuację. Enchanted Portals to w zasadzie wierna kopia znanej gry.

Jak daleko można posunąć się podczas inspirowania się twórczością innego dewelopera? Twórcy z Xixo Games Studio pewnie nawet nie spodziewali się, że zostaną tak mocno zaatakowani przez fanów Cupheada. Gra młodego zespołu jest inspirowana twórczością Studio MDHR i w Sieci nie brakuje opinii, że tytuł wygląda w zasadzie jak kontynuacja...

Enchanted Portals to platformer 2D skupiony na walkach z bossami, bohaterowie strzelają ze swoich różdżek, podczas skoków wykorzystują zdolności, mogą zdobywać nowe moce... I pewnie nikt nie podjąłby tematu, ale twórcy wykorzystują charakterystyczną oprawę.

Co ciekawe, Xixo Games Studio nie ukrywa swoich inspiracji:

„Tak, oczywiście Cuphead był ogromną inspiracją dla Enchanted Portals. Jesteśmy zapalonymi fanami i chcieliśmy zrobić coś podobnego, ale zawsze z szacunkiem i podziwem dla oryginału. Byliśmy przygotowani na pewne reakcje, ale trailer dotarł do zdecydowanie większej liczby ludzi, niż mogliśmy się spodziewać, a cała ta nienawiść i negatywne emocje, które się pojawiły, wywarły na nas ogromny wpływ.”

Deweloperzy otrzymują także sporo wsparcia i chcą się skupić na pozytywach. Jeśli jesteście zainteresowani Enchanted Portals, to gra 24 października trafi na Kickstarter.

Więcej o Cupheadzie przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Twitter

Tagi: Cuphead Enchanted Portals Xixo Games Studio

Nie przegap