Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2019 15:11
Cuphead
1081V

Cuphead na Netflix! Twórcy zapowiedzieli The Cuphead Show

Cuphead będzie ogromną marką? Studio MDHR właśnie zapowiedziało „The Cuphead Show”. Jest to nowy serial animowany przygotowywany przez „utalentowany zespół od Netflix”. Możemy mieć w tej sytuacji pewność, że to uniwersum będzie rozwijane.

Cuphead to ogromny sukces. Produkcja osiągnęła ponad 4 mln sprzedanych egzemplarzy, a jednocześnie tytuł został doceniony przez jury The Game Awards (Najlepsza gra niezależna 2017 roku) oraz BAFTA Games (Najlepsza muzyka).

Saint Seiya: Rycerze Zodiaku na Netflix

Netflix zainteresował się tym światem i postanowił przygotować animacje. Nowa opowieść skupi się na tytułowym bohaterze Cupheadzie oraz jego bracie Mugmanie – rodzeństwo będzie rywalizowało z Diabłem.

C.J. Kettler (Carmen Sandiego) zajmie się produkcją dla King Features, a twórcy Cuphead (i bracia) Chad i Jared Moldenhauer będą producentami wykonawczymi ze Studio MDHR. Seria będzie produkowana przez Netflix Animation i jest kreowana przez zdobywcę nagrody Emmy i Annie, Dave'a Wassona (Mickey Mouse Shorts). Cosmo Segurson (Rocko's Modern Life: Static Cling) jest producentem współwykonawczym.

„The Cuphead Show!” to pierwsza długo-formatowa animowana produkcja od King Features, która posiada również prawa do popularnych właściwości komiksowych, takich jak Popeye, Garfield i Archie.

Polecamy nasze recenzje: 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/cuphead-animated-comedy-series-works-at-netflix-1223052

Tagi: Cuphead StudioMDHR