Tytus Stobiński Tytus Stobiński 30.09.2019 18:02
Cuphead ze świetnym wynikiem
493V

Cuphead ze świetną sprzedażą. Twórcy mogą mieć duże nadzieje przed premierą Cuphead: The Delicious Last Course

Cuphead od początku przykuł uwagę wielu graczy, przede wszystkim ze względu na oprawę graficzną, która wzorowana była na rysunkowych filmach z zeszłego wieku.

StudioMDHR może mieć powody do zadowolenia, ponieważ stworzony przez nich nieco ponad 2 lata temu, wymagający sidescroller okazał się tym, czego gracze naprawdę chcieli. Pomimo bardzo wysokiego poziomu trudności, Cuphead zdołał już trafić do 5 milionów graczy na całym świecie. Wpływ na sprzedaż z pewnością miała wydana w kwietniu wersja gry na Nintendo Switch. 

Wielokrotnie przekładana premiera gry nie miała więc negatywnego skutku na popularność, ponieważ zaledwie w ciągu 2 tygodni od wypuszczenia, Cuphead rozszedł się w nakładzie miliona egzemplarzy. We wrześniu 2018 developer mógł cieszyć się już z 3 milionów sprzedanych kopii, a od tamtej pory, jak doskonale teraz widać, sprzedaż wciąż utrzymywała się na wysokim poziomie. 

Z okazji przekroczenia kolejnego kamienia milowego, twórcy ogłosili 20% przecenę swojego dzieła. Obecnie StudioMDHR pracuje nad Cuphead: The Delicious Last Course, które ukaże się w przyszłym roku.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: Cuphead StudioMDHR