Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2019 20:07
Tylko Sprawiedliwość
452V

Tylko Sprawiedliwość na zwiastunie. Michael B. Jordan, Jamie Foxx i Brie Larson w dramacie na faktach

Warner Bros. zaprezentowało pierwszy zwiastun nowego dramatu przygotowanego przez Destina Daniela Crettona, który miał okazję zaprosić do współpracy wielu cenionych i nagradzanych aktorów. Zobaczcie materiał promujący „Tylko Sprawiedliwość”.

Destin Daniel Cretton („Szklany zamek”, „Przechowalnia numer 12”) usiadł na stołku reżysera bardzo ciekawej produkcji. Historia „Tylko Sprawiedliwość” została oparta na motywach nagradzanego bestsellera literatury faktu autorstwa Bryana Stevensona. Film to przejmujący dramat przedstawiający prawdziwą historię prawnika, który za wszelką cenę chciał walczyć o swojego klienta.

„Film śledzi losy młodego prawnika Bryana Stevensona (w tej roli Jordan) i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Po ukończeniu studiów na Harvardzie Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego wolał jednak pojechać do Alabamy, aby bronić niesłusznie skazanych z pomocą miejscowej adwokat Evy Ansley (w tej roli Larson). Jedną z jego pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych, spraw jest sprawa Waltera McMilliana (w tej roli Foxx) skazanego na karę śmierci w 1987 r. za głośne morderstwo 18-letniej dziewczyny, mimo że większość dowodów świadczyła o jego niewinności, a jedyne obciążające go zeznania złożył przestępca, który miał motyw, aby kłamać. Wraz z upływem lat Bryan zostaje wplątany w sieć prawnych i politycznych intryg, a ponadto mierzy się z jawnymi i niczym nieskrępowanymi przejawami rasizmu, walcząc o Waltera i jemu podobnych z piętrzącymi się przed nimi przeciwnościami losu z jednej strony — jak również z systemem — z drugiej strony.”

Głównymi bohaterami dramatu zostali Michael B. Jordan („Czarna Pantera”, „Creed: Narodziny legendy”, „Creed II”) oraz zdobywcy Oscara Jamie Foxx („Ray”, „Baby Driver”, „Django”) i Brie Larson („Pokój”, „Szklany zamek”, „Kapitan Marvel”), więc możemy mówić o naprawdę dobrej obsadzie.

Światowa premiera „Tylko Sprawiedliwość” odbędzie się 17 stycznia 2020 roku, a widzowie w Polsce zobaczą film od 24 stycznia 2020 roku.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: YouTube.com

Tagi: film trailer Tylko Sprawiedliwość zwiastun