Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2019 18:00
PZPN i eFUTBOLL. Polska reprezentacja zawalczy na najbliższych turniejach
398V

PZPN i eFUTBOLL. Polska reprezentacja zawalczy na najbliższych turniejach

Polski Związek Piłki Nożnej oznajmił, że są prowadzone przygotowania do powołania reprezentacji Polski w eFUTBOLU. Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN opowiada o potencjale e-sportu.

Polscy fani gier o tematyce piłki nożnej, na czele z FIFA 20 oraz eFootball PES 2020 w końcu doczekali się otwarcia polskiej reprezentacji w eFUTBOLU. Pierwsze eliminacje do drużyny odbędą się już w październiku - do rozgrywki zostaną zaproszeni w pierwszej kolejności gracze rywalizujący w eFootball PES 2020, którzy wezmą udział w eliminacjach UEFA eEURO 2020.

UEFA eEURO 2020 to pierwsze e-sportowe mistrzostwa w Europie, a do rywalizacji na wirtualnych boiskach przystąpią przedstawiciele wszystkich europejskich federacji piłkarskich. Cały turniej będzie rozgrywał się na grze od Konami, eFootball PES 2020 - jak możemy się domyśleć, celem każdej reprezentacji będzie przebrnięcie przez wszystkie fazy, które prowadzą do wielkiego finału, który ma odbyć się na stadionie Wembley na początku lipca 2020 roku. Jest to jak na razie największy turniej piłkarski w historii eFUTBOLU. Zapowiada się to bardzo ciekawie i sam mam ogromną nadzieję, że to wypali i w przyszłości dostaniemy jeszcze więcej takich imprez.

Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN wypowiedział się na ten temat:

"Polski Związek Piłki Nożnej docenia potencjał eFutbolu, traktując go jako nowy element wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymujący zainteresowanie tą dyscypliną. W gry z serii FIFA oraz PES grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce i chcemy, aby oni również dołączyli do społeczności piłkarskiej w naszym kraju. Jest to nowy rodzaj konsumowania piłki nożnej i chcemy się w niego jako federacja mocno zaangażować".

W następnym roku, a dokładniej w kwietniu ma wystartować podobny turniej, tylko, że na platformie od EA Sports. Jak pisze PZPN: "Rozgrywane w trybie FIFA Ultimate Team będą składały się z trzech faz: części eliminacyjnej online (kwiecień 2020 roku), otwartej dla wszystkich światowych federacji piłkarskich oraz finałów stacjonarnych w maju 2020 roku. Etap eliminacji do FIFA eNations Cup zostanie poprzedzony krajowymi kwalifikacjami."

Oprócz tego, w przyszłości Polski Związek Piłki Nożnej planuje zorganizować własne turnieje dla graczy z Polski. 

Tagi: efutboll fifa pes pzpn