Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2019 14:13
Destiny 2 Strażnicy
852V

Destiny 2 ogromnym sukcesem na Steam. Produkcja wśród najpopularniejszych gier

Destiny 2 uciekło z platformy Blizzarda, produkcja nie jest już związana z Activision i najnowsza propozycja Bungie notuje kapitalny start. W pierwszym dniu „nowej premiery”, na serwerach w jednym momencie biegało ponad 200 tysięcy graczy.

Destiny 2 jest już dostępne za darmo. Specjalna wersja gry została udostępniona na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych i to właśnie na tej trzeciej platformie Bungie odnotowało świetny sukces.

Na serwerach Destiny 2 (PC) biegało jednocześnie ponad 200 000 graczy. Wynik byłby pewnie wyższy, ale deweloperzy nie spodziewali się takiego zainteresowania i po prostu serwery nie potrafiły ogarnąć tego tłumu.

Bungie ma teraz ogromną szansę na osiągnięcie wyjątkowego sukcesu, bo pewnie część graczy zdecyduje się nabyć kolejne rozszerzenia i będzie rozwijać swoich Strażników. Oczywiście we wspomnianej liczbie na pewno znajduje się wielu fanów marki, którzy wciąż ogrywali tytuł na przykładowo Battle.Necie i teraz kontynuują zabawę już z płatnym dodatkiem.

Należy przy tym zaznaczyć, że wynik Destiny 2 jest wielki, ale nadal „Święta Trójca” nie została pobita. Wczoraj najchętniej ogrywanymi produkcjami była DotA 2 (606 tysięcy), CS:GO (605 tysięcy) i PUBG (566 tysięcy). Konkurencją Bungie w segmencie free-2-play jest Warframe, w który jednocześnie grało wczoraj około 50 tysięcy graczy – tytuł swój szczytowy rezultat osiągnął w listopadzie 2018 roku (132 tysiące).

Destiny 2 wyniki Steam

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.githyp.com/destiny-2-had-a-peak-of-over-200k-concurrent-players-during-its-first-day-on-steam/

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2