Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2019 12:49
Destiny cayde 6
1067V

Destiny z ogromnym zainteresowaniem. To jedna z najlepiej sprzedających się strzelanek

Inwestorzy Activision nie rozumieją, dlaczego korporacja pozwoliła odejść Bungie oddając jednocześnie zespołowi markę Destiny. Ich zdziwienie będzie jeszcze większe, gdy poznają znakomite wyniki opublikowane przez NPD. Świat stworzony przez znane studio odnotował wielki sukces.

Destiny nie zaliczyło wyjątkowego startu. Gra od premiery pierwszej części borykała się z większymi lub mniejszymi trudnościami, a jednocześnie wszystkie ważne ogłoszenia deweloperów były wcześniej ujawniane przez informatorów. Studio walczyło również z wydawcą, który próbował narzucić swoje zalecenia dotyczące IP. Pomimo wszelkich wymienionych problemów – uniwersum osiągnęło olbrzymi sukces.

Activision oddało jeden z najpopularniejszych shooterów. Od premiery we wrześniu 2014 roku, Destiny jest drugą najlepiej sprzedającą się marką strzelanek w Stanach Zjednoczonych. Jedynie Call of Duty osiągnęło od tego czasu lepszy rezultat. Ponadto, gra plasuje się na siódmym miejscu wśród najlepiej sprzedających się IP od 2014 roku na terenie USA.

Dlaczego Activision oddało taki skarb? Pewnie za kilka lat poznamy wszelkie aspekty sprawy i prawdę na ten temat, niemniej jednak w tej sytuacji nikogo nie powinno dziwić śledztwo rozpoczęte przez inwestorów korporacji, którzy chcą jak najszybciej poznać prawdę o odejściu studia. Sytuacja bowiem może mieć drugie dno, a odbiła się na finansowych wynikach Activision. 

Warto przypomnieć, że już wczoraj Bungie zapowiedziało swoje ambitne plany. Studio chce do 2025 roku zaprezentować graczom nowe IP i stać się jedną z najlepszych firm rozrywkowych na świecie.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: Mat Piscatella

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2