Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.10.2019 16:20
Battlefield 5 DLC
1253V

Battlefield 5 z „duchowym następcą” Operacji Metro z Battlefield 3. Nowa mapa na zwiastunie

Fani Battlefielda czekali na tę wiadomość od kilku miesięcy. DICE właśnie potwierdziło wprowadzenie na serwery najnowszej strzelanki „duchowego następcy” Operacji Metro z Battlefield 3. Zobaczcie nowe Metro i szykujcie się na rozgrywkę.

DICE na tegorocznym E3 potwierdziło chęć rozwijania Battlefield V. Twórcy pracują nad serią dodatkowych map i jedna z najważniejszych zadebiutuje już w najbliższy czwartek – „Operacja Podziemia” to odpicowana wersja „Operacji Metro” z Battlefield 3.

„Z projektantem pierwowzoru u steru, „Operacja Podziemie” zachowała charakter poprzedniczki w postaci intensywnych starć na bliskim dystansie w dobrze rozpoznawalnym środowisku, pozbywając się jednocześnie wąskich gardeł, które spowalniały grę. Aby zwiększyć frajdę ze starć, dodano nowe drogi do flankowania i zwiększono dynamikę rozgrywki.”

Nowa lokacja będzie dostępna w wybranych trybach (Podbój, Podbój Drużynowy, Przełamanie oraz Zespołowy DM + Szturm przez ograniczony czas), a w rozgrywce weźmie udział wyłącznie piechota.

Operacja Podziemie charakteryzuje się dynamiczną wymiana ognia, która odbywa się na stacji kolejowej, ulicach oraz na otwartym placu. Zaprezentowany zwiastun w świetny sposób zapowiada atrakcje i powinien skłonić wielu graczy do powrotu do Battlefield 5.

Więcej o pracy DICE przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts