Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2019 01:10
The Last of Us 2 ellie walczy
7281V

The Last of Us 2 krytykowane przez graczy. Naughty Dog wydaje oświadczenie i wspomina o trybie multiplayer

Bardzo negatywne komentarze związane z brakiem trybu sieciowego w The Last of Us 2 zostały dostrzeżone przez Naughty Dog. Studio wydało oświadczenie dotyczące podjętej decyzji i wspomina o przygotowaniu rozgrywki multiplayer.

Gracze chętnie spędzali wolny czas na serwerach The Last of Us, jednak najwidoczniej Naughty Dog nie spodziewało się, że tak wielu graczy czeka na kontynuację właśnie ze względu na rozgrywkę PVP. Twórcy wczoraj potwierdzili, że kontynuacja zostanie pozbawiona rozgrywki online, a wiadomość została bardzo krytycznie przyjęta przez fanów.

W Sieci łatwo możecie natrafić na niezwykle negatywne komentarze społeczności, która nie może pogodzić się z decyzją Naughty Dog. Sytuacja została nawet dostrzeżona przez deweloperów , w związku z czym studio wydało oświadczenie:

„Chcieliśmy omówić kwestię multiplayera w The Last of Us Part II. Jak już powiedzieliśmy, kampania dla jednego gracza jest ogromna i jest to najbardziej ambitny projekt w historii Naughty Dog. Podobnie, gdy rozwój rozpoczął się wraz z ewolucją naszego trybu Factions z The Last of Us Part I, wizja zespołu wyszła poza dodatkowy tryb, który mógłby zostać włączony do naszej ogromnej kampanii dla jednego gracza. Chcąc wesprzeć obie wizje, podjęliśmy trudny wybór, że The Last of Us Part II nie będzie zawierał trybu online.”

Twórcy podkreślają, że podjęli trudną decyzję, jednakże – rozgrywka online kiedyś zostanie opublikowania. Nie będzie częścią The Last of Us 2, ale kiedyś zagramy w nowy multiplayer związany z uniwersum Ellie i Joela:

„Jednak w końcu doświadczysz owoców ambicji online naszego zespołu, ale nie w ramach The Last of Us Part II. Kiedy i gdzie to zrealizujemy jest jeszcze do ustalenia. Ale zapewniamy, że jesteśmy tak samo wielkimi fanami Frakcji jak reszta naszej społeczności i cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się informacjami, gdy będziemy gotowi.”

Samodzielny tryb lub The Last of Us Online? Jak widać Naughty Dog zareagowało na opinie fanów. Już wcześniej pojawiły się przesłanki – między innymi ogłoszenia o prace związane z trybem online – które pozwalały sądzić, że The Last of Us 2 otrzyma normalny multiplayer.

Tak się jednak nie stanie. Autorzy mają inny plan – czy został on ożywiony przez niezadowoloną społeczność? Możliwe, ale wiemy też na pewno, że The Last of Us 2 będzie doświadczeniem single-player.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II