Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2019 14:12
Apex Legends Cross-play
462V

Apex Legends może wkrótce otrzymać cross-platformową rozgrywkę

Respawn Entertainment już wkrótce będzie mierzyć się z kolejnym shooterem. Na rynku pojawi się nowa odsłona Call of Duty, która zaoferuje pełny cross-play, więc najwidoczniej także twórcy Apex Legends nie chcą przespać okazji i już wkrótce wrzucą graczy na jeden serwer.

Respawn Entertainment już kilka miesięcy temu wspominało, że rozważa przygotowanie cross-platformowej rozgrywki do Apex Legends, ale jest to odległy temat, ponieważ potrzeba sporo pracy, by zadbać o połączone serwery.

Twórcy najwidoczniej spędzili ostatni czas właśnie nad tym zagadnieniem, ponieważ w plikach gry pojawiło się bezpośrednie odwołanie do wspólnej rozgrywki. Jeden z graczy odnalazł szczegóły dotyczące matchmakingu pomiędzy PlayStation 4, Xboksem One oraz PC, a dodatkowo deweloperzy określają graczy „PIN-ami”, co może sugerować integrację cross-progresji.

Nie są to oczywiście potwierdzone informacje, ale Respawn Entertainment w zasadzie nie ma wyjścia. Konkurencja korzysta już z tego rozwiązania (Fortnite) lub już wkrótce będzie (PUBG i Call of Duty: Modern Warfare), więc deweloperzy muszą otworzyć się na cross-play.

Więcej o grach Electronic Arts przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.dexerto.com/apex-legends/apex-legends-leak-reveals-cross-platform-play-plans-1058712

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment