Iza Łęcka Iza Łęcka 20.09.2019 09:08
Apex Legends Crypto
595V

Apex Legends z Crypto i innymi nowościami - 3. sezon w szczegółach

Respawn Entertainment przedstawiło szczegóły trzeciego sezonu rozgrywek w Apex Legends. Na serwerach wyląduje między innymi Crypto, który został zapowiedziany animowanym zwiastunem. Graczom zostanie zapewnione kilka nowości.

Respawn Entertainment pracuje jednocześnie nad kilkoma dużymi produkcjami, ale po pierwszych nieprzychylnych opiniach graczy, studio znacznie przyspieszyło prace nad nową zawartością do Apex Legends. Oczekiwana aktualizacja zadebiutuje 1 października – w tym dniu wystartuje trzeci sezon rozgrywek.

Potwierdziły się wszystkie plotki – do gry trafi Crypto. Nowa Legenda, która jest specjalistą w ukrywaniu się i eliminacji wrogów z ukrycia, ciągle pozostając w cieniu, skorzysta z mocy dronów obserwacyjnych.

Do Apex Legends za sprawą zbliżającego się sezonu trafi także nowy Battle Pass z ponad 100 ekskluzywnymi przedmiotami – w tym legendarnymi skórkami. Gra zostanie rozszerzona również o nowy Karabin Ładunkowy (broń energetyczna) oraz 2. serię ligi rankingowej.

Od 3. sezonu zmagań w Apex Legends zostanie udostępniony usprawniony ranking, dlatego też twórcy zdecydowali się na „miękki reset” rang, za które zostaniemy nagrodzeni kosmetycznymi nagrodami.

„Na początku 2. serii pozycja w rankingu każdego gracza zostanie zresetowana, a system punktowy poddamy aktualizacji. Wszyscy gracze zejdą w dół o 1,5 rangi. Oznacza to, że jeśli 1. serię skończyliście na poziomie złotym II, to nową zaczniecie od srebrnego IV. Gracze z platyny IV zejdą do srebra II, a Łowcy Apex zejdą do platyny II. Oznacza to, że gracze będą potrzebować mniej czasu na osiągnięcie pozycji w rankingu, która naprawdę odpowiada ich umiejętnościom, zyskując więcej czasu na grę z podobnymi sobie graczami, co pozwoli im piąć się wyżej w rankingu.”

Podjęta została również decyzja o zmianie punktacji:

"System punktacji w 1. serii sprawował się dobrze, ale chcemy go trochę usprawnić. Oto, co usiłujemy osiągnąć i jak działa nowy system. Po pierwsze – musimy trochę rozdrobnić dystrybucję punktów, dlatego wszystkie wasze punkty pomnożymy dziesięciokrotnie. Na pierwszy rzut oka może się to kojarzyć z inflacją, ale w rzeczywistości musimy być w stanie rozdać coś między 1 PR a 2 PR, co będzie możliwe, gdy zamienimy to na 10, 15, 20 PR. Zmienimy też nieco liczbę PR potrzebnych do wejścia do gry."

Teraz rozgrywka rankingowa będzie kosztowała liczbę PR – liczba jest uzależniona od naszej rangi:

  • brąz – darmowe
  • srebro – 12 PR
  • złoto – 24 PR
  • platyna – 36 PR
  • diament – 48 PR
  • gry Łowców Apex – 60 PR

Modyfikacji ulegają również szczegóły punktacji, a asysty zostaną włączone do licznika zabójstw.

Apex Legends 3 sezon punktacja

Tak Respawn Entertainment przedstawia nowego bohatera:

Więcej o grach Electronic Arts przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Respawn Entertainment

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment

Nie przegap