Iza Łęcka Iza Łęcka 23.09.2019 11:25
xbox logo
2001V

Xbox Scarlett otrzyma wiele nowych gier. Nadciągają kontynuacje, nowe IP i niespodzianki

Microsoft kupując nowe studia zadbał o wielu pracowników gotowych do pracy nad dużymi tytułami. Korporacja z Redmond przejęła także niezapowiedziane i wciąż rozwijane projekty, wśród których zobaczymy kilka przyjemnych niespodzianek.

Microsoft obrał nieco inną drogę na przyszłość – rozbudowując Xbox Game Studios przejął kilka firm, których zadaniem jest teraz rozwijanie gier dla Xbox Scarlett oraz PC. Aaron Greenberg, dyrektor marketingu gier Xbox, podczas rozmowy z dziennikarzem Xbox: The Official Magazine zaznaczył, że Microsoft przejął także kilka wciąż niezapowiedzianych projektów:

„Dla mnie było to po prostu niezwykle ekscytujące, by przyjść do każdego z tych studiów, otworzyć drzwi w Ninja Theory lub przejść w Obsidian, chodzić i spotkać się z zespołami, zobaczyć nad czym pracują. Mogę powiedzieć, że w różnych zespołach są rozwijane różne projekty, o których ludzie w dużej mierze wiedzą, ale jest także wiele innych rzeczy w produkcji, które nie są nikomu znane. W każdym przypadku są to naprawdę różnorodne, naprawdę ekscytujące projekty. Byłem mile zaskoczony tym, jak wiele innowacji i jak wiele rzeczy jest tworzonych. Myślę, że ludzie już niedługo przekonają się, jak wiele treści nadciąga. To tylko z nowych studiów, które nabyliśmy. Myślę, że mamy wiele do zaoferowania fanom i wiele do przekazania w ciągu najbliższego roku.

Można się spodziewać więcej nowych gier. Można się spodziewać sequeli. Można się spodziewać nowych IP. Możesz spodziewać się rzeczy, o których nigdy nie myślałeś. To jest część zabawy.”

Możemy podejrzewać, że w głównej mierze produkcje zmierzają już na amerykańskiego next-gena, który ma trafić na rynek w przyszłym roku i potrzebuje gier zachęcających klientów do sięgnięcia po nową platformę. Microsoft na pewno nie zapomni o Xboksie One, ale już teraz priorytetem Amerykanów powinna być nowa konsola.

Greenberg podczas rozmowy wyjaśnił, że jedną z takich niespodzianek jest Bleeding Edge – gra była rozwijana przed przejęciem Ninja Theory przez Microsoft i zespół zaproponował Microsoftowi dokończenie prac. Już teraz Obsidian pracuje nad trzema grami: The Outer Worlds, Pillars of Eternity II: Deadfire na konsole oraz tajnym tytułem, a w inXile jest rozwijany Wasteland 3 i kolejna, niezapowiedziana pozycja.

Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył, że zadaniem jego korporacji było zebranie kreatywnych umysłów z branży, zaoferowanie im swobody oraz zasobów, by teraz każde studio mogło tworzyć gry zgodne z własną wizją i możliwościami:

„Nie mamy tylko nowego IP – to co zrobiliśmy, to zebranie kilku największych, kreatywnych umysłów z branży i danie im swobody, zasobów, by mogli stworzyć to co chcą. Następnie pozwalamy im robić to niezależnie.”

Microsoft wspiera wszystkie firmy, a każdy zespół otrzymuje odpowiedni czas na zaoferowanie gier. Możemy więc szykować się na kolejne projekty, o których już niedługo może być całkiem głośno.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://wccftech.com/greenberg-pleasantly-surprised-by-how-much-innovation-content-is-coming-from-the-new-studios

Tagi: aaron greenberg Microsoft xbox xbox one xbox scarlett