Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2019 18:58
Gears 5 Kate
1315V

Gears 5 z historycznym wynikiem. Najlepszy start na tej generacji od Xbox Game Studios

Microsoft nie liczy na sprzedaż pudełek Gears 5, bo i tak miliony graczy biega po serwerach najnowszej gry The Coalition. Amerykańska korporacja potwierdziła wyniki osiągnięte przez produkcję w pierwszy weekend – firma mówi o największej premierze tej generacji.

Od samego rana pojawiają się informacje dotyczące fatalnej sprzedaży Gears 5 w Wielkiej Brytanii, więc Microsoft musiał zareagować. Amerykańska korporacja potwierdziła kapitalny rezultat wygenerowany przez tytuł – w pierwszy weekend ponad 3 mln graczy wpadło na serwery produkcji dzięki Xbox Game Pass.

Gears 5 zaliczyło najlepszy start tej generacji od wewnętrznych zespołów Microsoftu. Produkcja zanotowała także dwukrotnie lepszy wynik od Gears of War 4 i Gears 5 to jednocześnie najczęściej ogrywany tytuł Xbox Game Studios w pierwszym tygodniu od premiery Halo 4 z 2012 roku. Amerykanie podkreślają, że „pierwszy tydzień” obejmuje czterodniowy okres wczesnego dostępu dla Gears 5 Ultimate Edition i Xbox Game Pass Ultimate.

Tytuł odnotował także rekordy na PC – Gears 5 to „największa w historii premiera Xbox Game Pass” dla komputerów osobistych oraz „najlepszy debiut Xbox Game Studios” na Steam.

Sytuacja tylko potwierdza plany Microsoftu. Gigant z Redmond nie musi sprzedawać pudełek, ponieważ skupia się na sieciowych usługach, których to abonenci będą stale płacić za dostęp do coraz większego katalogu tytułów. Nie każdy pewnie jest otwarty w taki sposób na cyfrową dystrybucję, ale akurat ekipa Phila Spencera ma plan, który chce systematycznie realizować.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/09/16/gears-5-breaks-records-as-biggest-launch-for-any-xbox-game-studios-game-this-generation/

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition