Tytus Stobiński Tytus Stobiński 20.09.2019 15:43
PlayStation VR
590V

Shuhei Yoshida uważa, że VR musi się jeszcze dużo nauczyć. Moc nowych konsol pozwoli technologii pokazać pazur

Wirtualna rzeczywistość to temat wciąż bardzo świeży i zyskujący na popularności. Ostatnie lata to spory postęp względem tej sfery, jednak przed developerami i producentami wciąż wiele do zrobienia.

W przeciwieństwie do Microsoftu, którego ta sfera zdaje się nie interesować, Sony stara się podążać w kierunku nowej technologii i podczas obecnej generacji zrobiło pierwszy krok w stronę wirtualnej rzeczywistości. Gogle PlayStation VR choć nie dorównują technologicznie tym, co oferują bliźniacze urządzenia dla komputerów osobistych, to wciąż są jedyną alternatywą dla konsolowych graczy.

Podczas wywiadu udzielonego redakcji portalu GameWatch, Shuhei Yoshida, piastujący funkcję prezesa Sony Interactive Entertainment stwierdził, że VR to wspaniała technologia, jednak mająca przed sobą jeszcze wiele pracy. Japończyk uważa również, że wraz z nowymi, mocniejszymi podzespołami konsol, w parze z nimi pójdzie także sprzęt do obsługi VR.

Sądzę, że wzmocnienie podzespołów [w konsolach] wzmocni także technologię VR. Ta sfera musi się jeszcze wiele nauczyć, nawet kiedy mówimy o firmach, tworzących gry od lat. Zrozumiałem to tak szybko, jak szybko zacząłem przygodę z wirtualną rzeczywistością. Potrzebowałem nauczyć się bardzo wiele, ponieważ nie mogłem tego zrobić niektórych rzeczy, tak jak w przypadku klasycznych gier wideo. Musieliśmy jednak dosponować wieloma wytycznymi jeżeli chodzi o ryzyko związane z VR, a dzięki developerom byliśmy w stanie ujrzeć, jak to faktycznie zrobić. Technologia ta pozwala nam myśleć o ludzkich możliwościach, a po 3 latach wiemy zdecydowanie więcej.

Jedno jest pewne, Sony nie powiedziało ostatniego słowa jeżeli chodzi o gogle wirtualnej rzeczywistości, a nowa generacja zapewne dostarczy również kolejną generację PSVR. 

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: playstation PS VR shuhei yoshida Sony Interactive Entertainment