Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.09.2019 17:33
Minecraft Dungeons
358V

Minecraft Dungeons powstaje we współpracy z Double Eleven. Doświadczony developer pomoże Mojang

Zapowiedziany jakiś czas temu Minecraft Dungeons nabiera kształtów. Dziś dostaliśmy istotną informację związaną z produkcją gry.

Ciekawe połączenie wciąż bardzo popularnego Minecrafta z dungeon crawlerem już w przyszłym roku dostarczy masę wrażeń wszystkim fanom tego specyficznego świata. Dziś zostaliśmy poinformowani, że studio Mojang zaprosiło do współpracy nad tytułem Double Eleven, studiem założonym przez byłych developerów Rockstar Games i zajmującym się między innymi portowaniem wielu znanych tytułów na konsole.

To możemy przeczytać w oświadczeniu, jakie wystosował szef Double Eleven, Lee Hutchinson:

To prawdziwy zaszczyt, móc uczestniczyć w wydaniu tak wielkoformatowego tytułu jakim jest Minecraft Dungeons. W Grudniu tego roku świętować będziemy 10-lecie Double Eleven i w ciągu tego czasu udało nam się nabyć ogromne doświadczenie w temacie kreatywności i umiejętności technicznych. To wydarzenie jest kolejnym kamieniem milowym w historii naszego studia, a wciąż jeszcze mamy wiele do zapowiedzenia. 

A w taki sposób sprawę skomentował David Nisshagen, będący producentem wykonawczym w Mojang:

Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera, który podziela naszą pasję do tworzenia gier i już nie możemy się doczekac bliskiej współpracy z Double Eleven. Czekamy, by wprowadzić Minecraft Dungeons na szeroką gamę platform. Jesteśmy zachwyceni, że nasz projekt się nadal rozwija, a doświadczenie naszych nowych współpracowników pomoże utrzymać całe przedsięwzięcie na wysokim poziomie.

Oby partnerstwo przyniosło jak najlepsze efekty. Minecraft: Dungeons zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Premiera już w przyszłym roku.

Warto również przeczytać:

Tagi: Minecraft: Dungeons Mojang