Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2019 11:40
minecraft bohater z toporkiem
687V

Minecraft nadal z milionami graczy na serwerach. Tytuł bije rywali na głowę

Sandboksowa produkcja od Mojang nie mówi ciągle ostatniego słowa. Minecraft może poszczycić się niesamowitym wynikiem popularności, który skupił milionowe rzesze fanów na serwerach w ciągu jednego miesiąca.

Microsoft doskonale wiedział co robi, gdy w 2014 roku nabył franczyzę za niebagatelną kwotę 2,5 miliarda dolarów. Po dodaniu Minecrafta do Xbox Game Pass w kwietniu 2019 roku można śmiało stwierdzić, że świat składający się z sześcianów został jeszcze śmielej udostępniony szerszemu gronu odbiorców.

Za takimi działaniami idą również wyniki – zgodnie z doniesieniami Business Insider produkcja Mojang zalicza kolejny kamień milowy osiągając liczbę ponad 112 milionów graczy na serwerach w ciągu jednego miesiąca. Wynik zbiera graczy ze wszystkich platform. To znaczny wzrost popularności względem października zeszłego roku, kiedy to korporacja z Redmond pochwaliła się 91 milionami śmiałków w ciągu 30 dni.

Co więcej, wynik Minecrafta zdecydowanie bije osiągnięcia rywali cieszących się ogromną popularnością wśród rozgrywek on-line – dla przykładu: Fortnite w sierpniu 2018 roku zebrał ponad 78 milionów aktywnych graczy na serwerach, a miesiąc temu darmowa platforma umożliwiająca stworzenie własnych światów, Roblox, zgromadziła 100 milionów użytkowników.

Jak śmiało stwierdza szefowa Minecrafta, Helen Chiang, produkcja jest grą, do której uwielbiają wracać gracze:

"Minecraft nie zawsze może być tym tytułem, który znajduje się w czołówce, ponieważ jest wiele wspaniałych gier, które nadal się pojawiają, ale jest to gra, do której [gracze- red.] uwielbiają wracać."

Regularne aktualizacje i wsparcie największych działaczy na rynku najwyraźniej stanowi połączenie na miarę jeszcze większych sukcesów. Przypomnijmy, że pomysły twórców się nie kończą – już w przyszłym roku na PS4, Xboksa One, Nintendo Switcha i PC ma zawitać Minecraft: Dungeons, będący spin-offem serii, a w najlepsze trwają testy Minecraft Earth.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/minecraft-reaches-an-incredible-new-milestone/1100-6469856/

Tagi: 4J Studio / Mojang gracze na serwerach Microsoft Game Studios minecraft