Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2019 10:17
super duper minecraft nie powstanie
1024V

Minecraft Super Duper nie powstaje. Rozgrywka 4K/HDR i odpicowanie wizualne zbyt wymagające technicznie

Twórcy z Mojang ponad dwa lata temu planowali szereg ulepszeń dla Minecratfa. Po wprowadzeniu jednego z pakietów aktualizacji i kolejnych odłożonych terminach, już wiemy, że odpowiednie podkręcenie graficzne tytułu nie będzie możliwe.

Super Duper Graphics Pack miał zadebiutować z aktualizacją systemu Minecraft Better Together. Uaktualnienie systemowe miało przenieść wszystkie platformy, z wyjątkiem PlayStation 4, do nowej wersji gry, umożliwiając rozgrywkę cross-play. Jednocześnie, Mojang chciał zapewnić obsługę 4K HDR, lepsze padanie światła, prezentację wody czy cieni.

Aktualizacja Super Duper miała natomiast dotyczyć wyłącznie i przede wszystkim dopieszczenia aspektów wizualnych pozycji – poprzez szereg ulepszeń gra miała przejść swoisty „remont wizualny”. natomiast pakiet ulepszeń grafiki miał skupić się chociażby na: dynamicznym cieniowaniu, strumieniach światła czy podkreśleniu krawędzi. Mieliśmy nawet entuzjastycznie doświadczać „przepływu strugi słońca przez chmury” czy „odbicia promieni od trzepoczących liści”.

Jak się jednak okazuje, po kolejnym opóźnieniu aktualizacji oraz coraz rzadszych doniesieniach w tej kwestii, Mojang zakopał sprawę dobitnie. W swoim oświadczeniu, twórcy postanowili rozwiać już i tak liche nadzieje graczy w tym temacie:

"Super Duper był ambitną inicjatywą, która nadała Minecraftowi nowy wygląd, ale niestety pakiet okazał się zbyt wymagający technicznie, aby wdrożyć go zgodnie z planem."

Co ciekawe, podstawą decyzji deweloperów był brak satysfakcji z działania ulepszeń wizualnych na poszczególnych urządzeniach. Prace więc zostają wstrzymane, a Mojang szuka nowych rozwiązań. Trzeba przyznać, że intencje były dobre, szkoda tylko straconego czasu...

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-08-12-minecrafts-long-awaited-super-duper-graphics-update-is-officially-dead?

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft