Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.09.2019 16:20
Project Resistance ma być czymś nowym
709V

Project Resistance ma być powiewem świeżości dla gier z gatunku survival-horror

Capcom pokłada ogromne nadzieje w zapowiedzianym niedawno horrorze. Gra ma nieco odbiegać od serii Resident Evil i jednocześnie zapewnić nowe doznania w popularnym gatunku.

Project Resistance to zapowiedziany niedawno projekt, nad którym czuwa firma Capcom. Gra ma być sieciowym spin-offem serii Resident Evil, a prace nad nią poprowadzi poboczna grupa deweloperska - NeoBards Entertainment. Niestety ogłoszenie zostało przyjęte dość chłodno. 

Do całego zamieszania postanowił odnieść się jeden z producentów. Przekazał, że w pełni rozumie to, że ludzie chcą więcej jakości, którą ostatnio oferowały gry z podstawowe serii RE:

Widziałem mnóstwo ludzi, którzy nie są zadowoleni z pomysłu, aby robić Project Resistance. To w pełni zrozumiałe, iż ludzie chcą więcej jakości, którą dostarczyły Resident Evil 2 (2019) Resident Evil VII.

Dodał jednak, że jest to krok, który trzeba podjąć, aby móc iść dalej naprzód. Droga, którą trzeba obrać, aby kontynuować rozwój:

Moje zdanie jest takie, że jako firma musi dalej działać i starać się oferować także nową rozgrywkę, prócz samego udoskonalania znanych doświadczeń. Jeśli będziemy robić w kółko to samo, ludzie w końcu stracą zainteresowanie tym, co tworzymy. Project Resistance umożliwia nam próbowanie nowych rzeczy. 

Co o samym projekcie, z punktu widzenia gracza, myśli autor wypowiedzi? Tym też podzielił się z fanami:

To wspaniałe doświadczenie survival-horror. Myślę, że można wpaść w pułapkę, gdy tworzy się gry, a jednocześnie gubi w tym swoją tożsamość. Ten projekt się do tego nie zalicza. Nie mogę się doczekać, aż faza zamkniętych beta testów dobiegnie końca i więcej osób będzie mogło sprawdzić grę w praktyce. 

Aby poprawić jakość, staramy się uzyskiwać opinie od osoby, które biorą udział w testach. Chcemy pracować nad tym, co zauważają gracze i wydaje mi się, że to dość rzadkie w przypadku tak wielkich wydawców, jak my. Dzięki temu gra może przeobrazić się w coś naprawdę fantastycznego!

Jak Wy zapatrujecie się na Project Resistance? Podzielacie zdanie jednego z twórców, czy jednak wciąż bardzo sceptycznie podchodzicie do nadchodzącego tytułu? 

Więcej o projekcie przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/resident-evil-project-resistance-is-a-great-survival-horror-experience-says-capcom-producer/

Tagi: Capcom NeoBards Entertainment Project Resistance

Nie przegap