Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2019 00:48
Gra o Tron
2557V

Gra o Tron otrzyma nowy serial od HBO? George R.R. Martin i Ryan Condal mają pracować nad produkcją

HBO nie rezygnuje ze smoków. Od ubiegłego roku mają trwać intensywne prace nad nową historią w uniwersum wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Twórca jest mocno zaangażowany w serial, który już wkrótce ma wejść w kolejną fazę przygotowań.

Redakcja Deadline dotarła do kapitalnych wieści - George R.R. Martin oraz Ryan Condal (scenarzysta i producent „The Colony”) mają opracowywać nową produkcję w uniwersum „Gry o Tron”. Historia została umiejscowiona 300 lat przed znanymi z pierwszego serialu wydarzeniami, a ma skupić się na powstaniu Rodu Targaryenów – był to królewski ród Westeros rządzący Siedmioma Królestwami przez około 280 lat.

Za prace nad produkcją są odpowiedzialni Martin i Condal, ale to ten drugi miał napisać scenariusz, który jest oczywiście oparty na książce „Ogień i krew” - akcja rozpoczyna się około trzysta lat przed akcją z cyklu powieści.  Prace nad projektem trwają od jesieni ubiegłego roku, a HBO ma już wkrótce zlecić przygotowanie pilotażowego odcinka. Jeśli seria otrzyma zielone światło, to prawdopodobnie zobaczymy powstanie Królewskiej Przystani i Żelaznego Tronu.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że według informacji uzyskanych przez Deadline – projekt nie jest szóstym spin-offem i nie jest powiązany z wcześniej potwierdzonymi pięcioma produkcjami. Twórcy chcą przedstawić „zupełnie nowe spojrzenie na świat, którym pierwotnie zajął się Bryan Cogman”.

Aktualnie Sieć nie chce komentować informacji, ale jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to jednocześnie mogą trwać prace nad dwoma serialami w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina.

Warto spojrzeć:

Tagi: Bryan Cogman game of thrones George R.R. Martin Gra o tron

Nie przegap