Iza Łęcka Iza Łęcka 08.08.2019 07:30
David Benioff, Dan Weiss
1441V

Netflix zdobył twórców Gry o tron i nowego Star Wars. David Benioff i Dan Weiss dołączają do giganta

Sześć największych firm walczyło o pozyskanie Davida Benioffa i Dana Weissa, ale to Netflix przedstawił najlepszą ofertę. Nagrodzeni Emmy twórcy „Gry o tron” będą pracować wyłącznie dla streamingowej platformy.

David Benioff i Dan Weiss to amerykańscy scenarzyści, producenci i reżyserzy, którzy są uważani za „twórców Gry o tron od HBO”. To oni zajmowali się serialem od samego początku i choć ostatni sezon nie zebrał wielu pochwał wśród widzów, to największe firmy dosłownie walczyły o dołączenie do swoich zespołów utalentowanych Amerykanów.

Redakcja Deadline już trzy miesiące temu informowała o pierwszych rozmowach – Benioff oraz Weiss zostali zaproszeni przez sześć korporacji, a każda chciała podpisać ekskluzywne umowy z duetem na napisanie scenariuszy, wyprodukowanie oraz reżyserię nowych seriali oraz filmów. Dzisiaj możemy potwierdzić, że to Netflix zwyciężył w tym ciekawym boju.

Nie znamy dokładnych kwot, ale Netflix miał wyłożyć na stół nawet 9-cyfrowy czek – podobne kwoty zachęciły Shondę Rhimes (twórczyni „Chirurgów”) i Ryana Murphy'ego (twórca „Glee” oraz „American Horror Story”) do dołączenia do Netlixa.

Benioff oraz Weiss rozmawiali z Netflixem, HBO/WarnerMedia, Disneyem, Comcastem, Amazonem oraz Apple. W ostatniej batalii zmierzył się Netflix, Amazon oraz Disney, jednak to ten pierwszy potentat może mówić o prawdziwym sukcesie.

Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w Netflix, nie ukrywał zadowolenia z sytuacji:

„Cieszymy się, że możemy powitać w Netflix mistrzów opowiadania historii Davida Benioffa i Dana Weissa. To kreatywna siła, która zachwyciła publiczność na całym świecie swoją epicką opowieścią. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, co ich wyobraźnia przyniesie naszym widzom”.

David Benioff i Dan Weiss skomentowali wybór następującymi słowami:

„Od ponad dekady mamy piękny bieg z HBO i jesteśmy wdzięczni wszystkim, że zawsze czuliśmy się tutaj jak w domu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy spędziliśmy wiele godzin rozmawiając z Cindy Holland i Peterem Friedlandrem, jak również z Tedem Sarandosem i Scottem Stuberem. Pamiętamy te same ujęcia z tych samych filmów z lat 80-tych; kochamy te same książki,  jesteśmy podekscytowani tymi samymi możliwościami opowiadania historii. Netflix zbudował coś zdumiewającego i bezprecedensowego, a my jesteśmy zaszczyceni, że zaprosili nas, byśmy do nich dołączyli”.

Warto zaznaczyć, że David Benioff i Dan Weiss nadal mają kilka zobowiązań – twórcy pracują nad pierwszym filmem z nowej trylogii w uniwersum Gwiezdnych wojen, ale jednocześnie nie omieszkają już rozpocząć produkcję dla Netflixa. Nowy Star Wars spod ręki tego duetu zadebiutuje w 2022 roku.

Sprawdźcie także na naszym serwisie:

Źródło: https://deadline.com/2019/08/game-of-thrones-creators-netflix-overall-deal-david-benioff-d-b-weiss-1202663930/

Tagi: Dan Weiss David Benioff Gra o Tron Gwiezdne Wojny Netflix star wars