Iza Łęcka Iza Łęcka 25.07.2019 12:12
gra o tron nocny król
1990V

Gra o tron prequel – zakończono pierwszy pilotażowy odcinek. Remake sezonu nie powstanie

Właśnie zakończono prace nad pierwszym pilotażowym odcinkiem serialu wchodzącego w skład uniwersum „Gry o tron”. W związku z tym, szef oddziału HBO komentuje petycję fanów o ponowne nakręcenie ostatniego sezonu serialu.

Casey Bloys, szef programowego działu HBO, potwierdził zakończenie prac nad pierwszym odcinkiem serialu bazującego na uniwersum „Gry o tron”. Prequel będzie rozgrywał się kilka tysięcy lat przed historią z „Gry o tron”. Podczas kończącej się złotej Ery Herosów, nadchodzą czasy ciemności, Długa Noc. Poznamy genezę powstania Białych Wędrowców, a na naszych oczach przedstawione zostaną wątki dotyczące tajemnic i sekretów rodów Starków, dynastii Lannisterów oraz kształtowania się królestwa Westeros – zdecydowanie nie będzie to historia, którą znamy.

W obsadzie spin-offa znajdziemy tak znakomitych aktorów jak m.in.: Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie,Jamie Campbell Bower , Ivanno Jeremiah, Denise Gough, Sheila Atim,Georgie Henley czy Alex Sharp. Pierwszy odcinek został nakręcony przez S.J.Clarkson.

Na podstawie zrealizowanego odcinka, podjęte zostaną dalsze decyzje dotyczące kontynuacji uniwersum. Możliwa jest jeszcze cała gama modyfikacji przed dalszymi pracami.

Szef HBO skomentował również petycję fanów z prośbą o powtórne nakręcenie ostatniego sezonu. Zdaniem widzów, to scenarzyści D.B. Weiss i David Benioff ponoszą odpowiedzialność za niesatysfakcjonujący w swym przekazie i realizacji finałowy sezon – domagano się ponownego nakręcenia epizodów kończących serial.

"Przyjmuję całą aktywność związaną z finałem (...) istnieje niewiele minusów posiadania bardzo popularnego show, jednak jeden z nich jest taki, że wiele osób posiada odmienne opinie co do tego jak powinien się on skończyć. (…) Myślę, że petycja jest oznaką entuzjazmu i pasji do serialu, ale nigdy nie było to czymś (ponowne nakręcenie sezonu- red.), co poważnie rozważaliśmy.”

Słowa Caseya Bloysa są jak najbardziej zrozumiałe, bowiem obecnie prace wokół historii królestwa Westeros podążają w kierunku stworzenia kolejnej produkcji. Tutaj oczekiwania fanów są nie mniej wysokie.

Polecamy także na naszym portalu:

Źródło: https://www.thewrap.com/game-of-thrones-prequel-pilot-production-ends-filming-wrapped-casey-bloys/

Tagi: Gra o Tron prequel serial spin-off