Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2019 16:53
Control bohaterka
699V

Control otrzyma 2 płatne DLC. Alan Wake spotka Jesse?

Remedy Entertainment chce budować na podwalinach Control. Opowieść otrzyma przynajmniej dwa fabularne rozszerzenia, które trafią do graczy w kolejnych miesiącach. Poznajcie wszystkie plany deweloperów.

Remedy Entertainment wczoraj opublikowało ważną aktualizację dla Control. Twórcy usunęli kilka błędów oraz starają się dopracować płynność animacji – w szczególności zespół zajął się wersją na PlayStation 4, która jak wiadomo działa najgorzej.

Studio potwierdziło, że zamierza nadal „budować na świecie Control” i rozszerzenia będą debiutować aż do 2020 roku. Firma zadbała o cały zespół, którego zadaniem jest zaproponowanie graczom odpowiednich dodatków.

Jesienią posiadacze Control skorzystają z oczekiwanego Photo Mode, a w grudniu zadebiutuje tryb zatytułowany Expeditions (nazwa robocza). Wariant zabawy zaoferuje „największe wyzwanie” przygotowane przez Finów, ponieważ będzie to typowy end-game, podczas którego zmierzymy się z potężnymi przeciwnikami. W trakcie rozgrywki wykorzystamy najlepszy sprzęt oraz umiejętności – dodatek będzie bezpłatny.

To jednak dopiero początek, ponieważ w kolejnych miesiącach na rynek trafią „dwa pełnopłatne” rozszerzenia, które zaoferują nowe misje fabularne, kolejnych wrogów oraz odświeżą gameplay Autorzy wrzucą nas do wcześniej niedostępnych lokacji w okolicy Najstarszego Domu.

Tak prezentują się wstępne informacje o dodatkach:

  • The Foundation – pozwoli poznać historię Najstarszego Domu. Jesse na prośbę tajemniczego Zarządu musi zbadać, co znajduje się pod biurem.
  • AWE – Jesse zwiedzi nową część Najstarszego Domu, tak zwany „sektor badawczy”, gdzie Biuro dokładnie analizuje wszystkie przypadki Altered World Events.

Control DLC

Warto jednocześnie spojrzeć na „AWE”, którego grafika odwołuje się do... Alana Wake'a! Może w ten sposób twórcy przygotują nas na powrót pisarza? Jak wiadomo Remedy jest teraz pełnym właścicielem praw do tworzenia oraz wydawania gier z tej serii... Twórcy od dawna wspominają, że chcą wrócić do wyjątkowego IP, ale wciąż nie otrzymaliśmy pozytywnych informacji dotyczących przyszłości Alana.

Alan Wake x Control

Więcej na temat Control na naszym portalu:

Źródło: https://controlgame.com/control-community-blog-whats-new/

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment

Nie przegap