Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.09.2019 17:22
Control
763V

Control z problemami technicznymi. Remedy zapowiada ulepszenia i nowe funkcje

Control to fajny tytuł... na Xbox One X i PS4 Pro. Gra na podstawowych wersjach konsol boryka się z dużymi problemami technicznymi. Co na to Remedy?

Control zbiera pochwały za klimat, fabułę i gameplay, ale równocześnie nagany za niedopracowaną warstwę techniczną na podstawowych modelach PS4 i XOne, gdzie framerate potrafi spaść nawet do 10 fps.

Remedy zapewnia, że pracuje obecnie nad aktualizacją, która poprawi framerate na PS4 i XOne, ale problem nie jest łatwy do rozwiązania, bo ma związek z podstawowymi funkcjami silnika gry. "Zajmie to trochę czasu" - twierdzą deweloperzy. 

Okazuje się, że problemy mają nie tylko posiadacze podstawowych wersji konsol. Z nie najlepszym frameratem zmagają się też niektórzy właściciele nowych GPU z rodziny NVIDIA RTX. Remedy twierdzi, że konieczne jest w tym przypadku zainstalowanie aktualizacji karty do najnowszej wersji.

Deweloperzy zapowiedzieli też, że wprowadzą niedługo udoskonalenia do mapy w grze, która obecnie czasami nie ładuje się w całości. Wiadomo natomiast, że w grze nie znajdziemy wsparcia dla HDR. Remedy woli skupiać się raczej na takich funkcjach jak Tryb Fotograficzny.

Aktualizacja Control ma zostać wypuszczona w drugiej połowie września.

Warto sprawdzić:

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment

Nie przegap