Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.09.2019 20:24
Control Remedy
996V

Control z ważną aktualizacją. Remedy naprawia wersję na PS4

Remedy Entertainment nie może świętować premiery Control. Finowie zaoferowali niedopracowany kod, więc cały zespół musi pracować nad usunięciem największych błędów. Ważna łatka usprawniająca wersję na PS4 właśnie trafiła na serwery.

Control to kawał ciekawej historii z niezłą rozgrywką, ale produkcja została niedopracowana. Twórcy nie zajęli się optymalizacją na podstawowych wersjach konsol i w rezultacie płynność animacji mogła spaść nawet do 10 fps.

Nie bez powodu deweloperzy na początek postanowili naprawić edycję na konsolę Sony. Studio opublikowało łatkę, która zajmuje się usunięciem wielu błędów oraz dopracowuje optymalizację na PS4. Jeśli gracie w Control na Xboksie One lub PC – bez obaw, aktualizacja nadciąga i zostanie opublikowana „najszybciej jak to możliwe”.

Twórcy za pomocą plików zajmują się usunięciem problemów w misjach, walce oraz ogólnej rozgrywce. Studio „poprawiło stabilność na wszystkich platformach” oraz zajęło się „ogólną wydajnością w zakresie częstotliwości odświeżania przez optymalizację wielu systemów oraz treści”.

Finowie skrócili czas ładowania gry, dodali opcję włączenia/wyłączenia rozmycia w ruchu oraz filmowego motywu (ziarno), poprawili interfejs użytkownika, naprawili błędy z wyświetlaniem się napisów, czy też zajęli się dopracowaniem progresji oraz udźwiękowienia. Pełną listę zmian znajdziecie na witrynie Remedy.

Więcej na temat Control na naszym portalu:

Źródło: controlgame.com/control-september-update/

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment