Tytus Stobiński Tytus Stobiński 10.09.2019 13:37
Jesse Faden
681V

Control - developerka tytułu wypowiedziała się na temat mniejszości i kobiet w grach wideo

Control to znaczne osiągnięcie w dorobku Remedy Entertainment, a dla niektórych pracowników studia, tytuł jeszcze bardziej wyjątkowy z innych względów.

Choć w Controlz, fani gier fińskiego studia odnajdą wiele wspólnych cech z poprzednimi grami developera, to fakt zmiany płci głównej postaci, jest tu akurat czymś nowym. Skąd taka decyzja twórców i co chcieli oni przez nią osiągnąć? Podczas wywiadu z redakcją portalu OnlySP, Brooke Maggs pełniąca funkcję projektantki narracyjnej opowiedziała o szczegółach związanych z postacią Jesse w świecie gry.

Agentka Faden jest co prawda głównym bohaterem tej opowieści i to na nią skierowane są wszystkie światła jupiterów, ale nie jest jedyną kobietą zamieszaną w wydarzenia, jakich świadkami jesteśmy. Według Maggs, podstawowym błędem popełnianym przez developerów jest tworzenie protagonisty należącego do mniejszości, bądź będącego kobietą, ale otaczanie ów postaci mężczyznami i tymi, którzy z mniejszościami nie mają nic wspólnego. 

Kocham to, że Jesse jest kobiecą protagonistką, ale przede wszystkim to, że nie jest jedyną kobietą w świecie gry. Myślę, że czasami jak gramy, to mamy grę w której kierujemy kobietą i to jest wspaniałe, ale nagle okazuje się, że cały świat jest praktycznie zbudowany przez samych mężczyzn. 

Jesse natomiast może porozmawiać z Emily Pope, Helen Marshall, a jest jeszcze Doktor Underhill. Dobrze widzieć, że jest więcej niż jednak kobieta w tej organizacji.

Prócz tego dowiedzieliśmy się, że tytuł otrzyma prawdopodobnie jedno, lub dwa rozszerzenia, dopełniające klamrą całą historię. A jakie jest Wasze zdanie, też uważacie, że gry wideo powinny posiadać więcej kobiecych charakterów, niezależnie roli jaką odgrywają?

Więcej na temat Control na naszym portalu:

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment