Iza Łęcka Iza Łęcka 10.09.2019 12:01
Marcus Gears 5
1221V

Gears 5 w Xbox Game Pass. Gra to saga, a nie kolejna część trylogii

Od dzisiaj wszyscy posiadacze Xbox Game Pass mogą rozpocząć rozgrywkę w Gears 5. Microsoft Polska zachęca do kupowania wypasionego Xboksa One, a twórcy podkreślają, że to dopiero początek wielkiej podróży.

Od 6 września z Gears 5 zapoznają się posiadacze wydania Ultimate oraz abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, ale w końcu kapitalna produkcja trafiła do standardowej wersji usługi. Od dzisiaj z tytułem The Coalition mogą zapoznać się kolejni gracze.

Sytuację wykorzystuje Microsoft Polska, który zachęca do specjalnej wersji Xboksa One. Zestaw Xbox One X Gears 5 Limited Edition zawiera:

  • Konsolę Xbox One X 1TB w edycji limitowanej Gears 5
  • Kontroler bezprzewodowy Xbox w edycji limitowanej Kait Diaz
  • Pełną wersję gry Gears 5 Ultimate Edition w wersji cyfrowej do pobrania (uprawnia do uruchomienia gry przed premierą od 6 września 2019)
  • Pełne wersje gier Gears of War: Ultimate Edition oraz Gears of War 2, 3 i 4 w wersji cyfrowej do pobrania
  • 1 miesiąc próbnej subskrypcji Xbox Game Pass
  • 1 miesiąc subskrypcji Xbox Live Gold
  • Kabel HDMI High-Speed
  • Przewód zasilający

The Coalition świętuje duży sukces. Choć deweloperzy nie mogą myśleć o wolnym, ponieważ zamierzają stale rozwijać i rozbudowywać grę, to ciekawy temat poruszył Rod Fergusson. Szef studia podczas dyskusji z dziennikarzem GamesBeat podkreślił, że Gears 5 nie jest drugą częścią trylogii – wielu graczy uważało, że Gears of War 4 rozpoczęło nową serię, ale Kanadyjczycy chcą inaczej myśleć o tytule:

„Próbujemy wyrwać się z myślenia o trylogii. Słowo, które teraz lubię to „saga”. Mamy pomysł, by nie ograniczać się do początku, środka i końca, jednej-dwóch-trzech rzeczy.”

Fergusson podkreślił, że Gears 5 to kontynuacja sagi, a dla deweloperów priorytetem jest, jakie historie mogą jeszcze opowiedzieć. Dlatego też opowiedzenie kolejnych aspektów historii, gdzie do gry dołącza młodsze pokolenie składu Delta daje coraz więcej możliwości, w kierunku których The Coalition pragnie podążać.

Warto również sprawdzić na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-5s-story-not-part-of-new-trilogy-but-ongoing-saga-says-studio-head

Tagi: Gears 5 Microsoft saga The Coalition xbox game pass ultimate

Nie przegap