Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2019 13:20
pad do xboksa one
1865V

Xbox Scarlett z wyjątkową pamięcią. Twórcy chwalą Wsteczną Kompatybilność

Microsoft ma niezwykle duże i rozbudowane plany względem następnej generacji. Najnowszy sprzęt korporacji z Redmond może poszczycić się niezwykle mocnymi podzespołami – należy do nich również pamięć.

Nowa generacja niechybnie wkroczy za niedługo na salony prezentując swoją jak największą moc – na pewno ten właśnie aspekt jest kluczowy dla inżynierów pracujących nad najnowszymi sprzętami. Microsoft do tego boju dokłada również kilka swoich cegiełek, bo stawia nie tylko na coraz więcej tytułów AAA, które przyciągną graczy do Xboksa Scarlett, ale również skupia się na usługach czy chmurze.

Trzeba jednak przyznać, że już pierwsze informacje dotyczące specyfikacji konsoli następnej generacji od Amerykanów robiły wrażenie. Pomimo że wszystkie szczegóły nie zostały udostępnione, bowiem kompletna specyfikacja może być jedną z mocniej strzeżonych tajemnic, na deweloperach, którzy mogli już zasmakować w możliwościach konsoli, ogromne wrażenie robiły między innymi możliwości dysku SSD. Do tego rankingu dołączyć również może pamięć.

W Xboksie Scarlett wykorzystana zostanie pamięć GDDR6, która może dać deweloperom większe możliwości w zakresie przepustowości. Deweloper BoxFrog Games, Tim Ash (jeden z twórców Lost Wing) stwierdził, że ten podzespół będzie „dużym impulsem do rozwoju”. Mężczyzna nie może doczekać się już prac na najnowszej konsoli Microsoftu.

Tim Ash wypowiedział się także o kolejnym atucie Microsoftu – Wstecznej Kompatybilności. Deweloper jest pod wielkim wrażeniem usługi, która pozwala udostępniać produkcje większemu gronu graczy:

„Jesteśmy ogromnymi entuzjastami Wstecznej Kompatybilności, która pozwala nam stale poszerzać grono odbiorców naszych gier. Włożyliśmy tyle pasji i wysiłku w każdy z naszych tytułów, więc im więcej osób może w nie zagrać, tym lepiej.”

O Microsofcie możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-scarletts-gddr6-memory-will-be-a-big-boost-to-development-lost-wing-developer

Tagi: pamięć GDDR6 xbox scarlett

Nie przegap