Iza Łęcka Iza Łęcka 10.09.2019 09:27
Nintendo Switch konsola z kontrolerami
2977V

Nintendo Switch 9.0.0 dostępny dla graczy. Aktualizacja wprowadza nowe funkcje

W nocy na serwerach Nintendo wylądował nowy firmware. Inżynierowie z Japonii wprowadzili kilka nowych funkcji na Nintendo Switcha i zajęli się wyeliminowaniem niektórych błędów. Poznajcie szczegóły aktualizacji 9.0.0.

Nintendo opracowało kolejną aktualizacją dla Nintendo Switcha. Nowy firmware o numerze 9.0.0 zajął się stabilizacją systemu, ale wprowadził także kilka ciekawych funkcji – na początek warto wspomnieć o sekcji News Channel, gdzie teraz otrzymamy możliwość wyszukiwania wybranych artykułów dotyczących nowości zmierzających na konsolę Japończyków.

Gracze otrzymają także możliwość korzystania z kodów QR, ale zajmą się również ustawieniem powiadomień oraz skonfigurują czułość ekranu dotykowego. Firma małymi krokami zaczyna także dbać o Nintendo Switch Lite – tutaj klienci najnowszej konsoli otrzymają możliwość sprawdzenia nowych opcji przycisku włączenia/wyłączenia.

Interesująco wygląda opcja zaproszeń dla rozgrywki sieciowej – w końcu producent pomyślał o specjalnej sekcji, która ma zapewnić lepsze doświadczenie. Japończycy zareagowali na sugestie społeczności, kiedy to część graczy nie mogło kontynuować rozgrywki w Fire Emblem: Three Houses po kupieniu Przepustki Sezonowej. Na szczęście firma znalazła błąd i został on usunięty.

Nowa aktualizacja wprowadza także możliwość podłączenia świeżo zapowiedzianego, bezprzewodowego kontrolera od SNES-a.

Nintendo Switch nowe funkcje 9.0.0

Na naszym portalu przeczytacie również o:

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2019/09/nintendo_switch_system_update_9_0_0_is_now_live

Tagi: aktualizacja firmware Nintendo Nintendo Switch