Iza Łęcka Iza Łęcka 05.09.2019 12:56
Overwatch Switch
862V

Overwatch na Nintendo Switch z konkretami. Gra w dobrej cenie

Overwatch został oficjalnie zapowiedziany na Nintendo Switch. Blizzard zdradził szczegóły i przedstawił pozytywną wiadomość w przypadku ceny – akurat tym razem nie zapłacimy pełnej ceny za grę.

Overwatch na Nintendo Switch zajmie 12,1GB - gra będzie wymagać abonamentu Nintendo Switch Online do zabawy. Blizzard zdecydował się uśmiechnąć do graczy oferując każdemu posiadaczowi tytułu 3-miesięczny abonament NSO. W Legendary Edition (jedyna wersja) otrzymamy także zestaw 15 skórek dla bohaterów (5x Legendary, 5x Epic, 5x Origin). Od premiery gra będzie zawierać 31 bohaterów oraz aż 28 map.

Deweloperzy postanowili wykorzystać unikalne funkcje konsoli –  jedną z nowości będzie możliwość wykorzystania żyroskopowego celowania. Na szczęście jednak będzie to wyłącznie opcja.

Użytkownicy Nintendo Switch mają dodatkowo możliwość kontrolowania swoich bohaterów w zupełnie nowy sposób – za pomocą wbudowanego w konsolę sterowania żyroskopowego. Samo wychylenie konsoli wystarczy do wymierzenia idealnego strzału jako McCree, pilotowania mecha D.Vy w powietrzu czy błyskawicznego odbijania pocisków jako Genji.

Blizzard wycenił swój tytuł na 39,99 dolarów (około 120 zł) - pozycja będzie dostępna w pudełkowej oraz cyfrowej wersji (eShop), ale w boxie znajdziemy wyłącznie kod na pobranie gry. Na amerykańskim eShopie już można składać zamówienia przedpremierowe – zamawiając grę do 31 grudnia zgarniecie złotą skrzynię (Loot Box) z gwarantowanym jednym legendarnym przedmiotem.

Jeszcze przed premierą Diablo 3 na Nintendo Switch mogliście wpaść na plotki dotyczące cross-platformowej rozgrywki. Blizzard wciąż nie zdecydował się na udostępnienie serwerów zrzeszających graczy ze wszystkich platform, nadal nie do końca będąc przekonanym do tego rozwiązania. Nawet, gdy mamy do czynienia z zapowiedzią drugiej gry na platformę Nintendo:

"Widzimy, jak fascynująca może być gra cross-platformowa dla naszej społeczności i jesteśmy podekscytowani potencjałem. Nadal pozostaje wiele do zrobienia zarówno po naszej stronie, jak i po stronie platform, by ustalić, czy jest to coś, co ma sens w Overwatch. Przyglądamy się, jak rozwija się cross-platformowa rozgrywka i technologia”.

Grę zapowiedział  J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment:

„Overwatch pozwala graczom współpracować oraz rywalizować w kolorowej i optymistycznej wizji przyszłości. Z niecierpliwością czekamy, aż do zabawy dołączą użytkownicy Nintendo Switch. Legendary Edition zawiera dodatkowe aktualizacje i ulepszenia rozgrywki wprowadzone na przestrzeni ostatnich trzech lat i jesteśmy podekscytowani współpracą z Nintendo, dzięki której możemy zapewnić graczom nowy sposób na zabawę w Overwatch – w każdym miejscu i o każdej porze”.

Warto spojrzeć na naszym portalu:

Źródło: Blizzard

Tagi: blizzard Blizzard Entertainment Overwatch