Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2019 13:49
Nintendo Switch VR
917V

Nintendo Switch VR podobno powstaje. Nintendo pracuje nad specjalnymi goglami

Japończycy podobno opracowują nowy sprzęt, który pozwoli graczom jeszcze lepiej doświadczać wirtualnej rzeczywistości. Nie będą to samodzielnego gogle, a urządzenie wykorzystujące potencjał Nintendo Switcha. Zobaczcie zdjęcia patentu.

Nintendo niespodziewanie za pomocą Nintendo Labo zapewniło Nintendo Switchowi wsparcie wirtualnej rzeczywistości, ale mogliśmy się spodziewać, że to nie koniec atrakcji przygotowanych dla entuzjastów VR. Firma ma pracować nad dodatkowym urządzeniem, którego patent odnalazła ekipa Let’s Go Digital.

Dziennikarze pod koniec sierpnia natrafili na sprzęt zatytułowany Nintendo Switch VR, który oczywiście nie będzie samodzielnymi goglami, a po prostu specjalną podstawką-wkładką dla konsoli Big N. Sprzęt najwidoczniej będzie działał wyłącznie w momencie, gdy w specjalne szyny wrzucimy hybrydową platformę Nintendo.

Nintendo jak zawsze nie przygląda się konkurencji, więc przynajmniej w patencie nie została uwzględniona opaska do trzymania konsoli na głowie. W tej koncepcji – gracz musi cały czas trzymać ręce na Joy-Conach.

Nintendo Switch VR posiada także dwa zamontowane głośniki i wśród informacji przedstawionych przez producenta – Joy-Cony mogą być podłączone do zestawu przez cały czas zabawy. Nie możemy oczywiście po takiej zabawce liczyć na wielką jakość, bo jak wiadomo problemem Nintendo Switcha nie są gry, a same podzespoły, które nie pozwalają na pełne zanurzenie się w wirtualnych światach.

Co sądzicie o takim VR? Zobaczcie zdjęcia przygotowane przez Let’s Go Digital:

Nintendo Switch VR patent

Na naszym portalu przeczytacie również o:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/nintendo-switch-virtual-reality-headset/

Tagi: Nintendo Nintendo Switch nintendo switch vr