Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2019 07:00
RDR 2 Bonair
1584V

Red Dead Redemption 2 na PC to Bonaire? Informator wspomina o tajemniczej grze Rockstar

Rockstar pracuje nad tajną produkcją o kodowej nazwie Bonaire. Tytuł jeszcze nie został zaprezentowany, ale już podpadł Australijczykom. Zgodnie z opinią jednego z informatorów – pod tą nazwą kryje się Red Dead Redemption 2 w wersji na PC. Gra wideo może zostać wkrótce zaprezentowana.

Systematycznie wracają plotki dotyczące przeniesienia Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste. Informatorzy przekrzykują się z nowymi teoriami, czego idealnym potwierdzeniem jest najnowsza wiadomość zaprezentowana przez Tez2a – wielkiego fana gier Rockstar, który miał już okazję wspominać o różnych przeciekach związanych z tytułami tego studia.

Teraz Tez2 przyszedł z nową informacją – jego zdaniem Red Dead Redemption 2 rzeczywiście zmierza na PC, a produkcja została ukryta pod kodową nazwą Bonaire:

„Tajemniczy tytuł Rockstar o nazwie „ Bonaire” to kodowa nazwa Red Dead Redemption 2 na PC. Nie jest wiadome, dlaczego odmówiono grze klasyfikacji, ale zakładam, że wynika to z nowej zawartości dla wersji na PC, ponieważ australijski rząd nie zakazał wersji na konsole.”

Tez2 przypomniał także, że z identyczną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku GTA 5, które również natrafiło na problemy – w tym wypadku Australijczykom nie podobał się edytor wideo. Informator domniema, że możemy być świadkami analogicznej sytuacji. Zdaniem znawcy, Red Dead Redemption 2 ma trafić na komputery osobiste pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku – jednocześnie podkreślając, że plany mogą zostać zmienione.

Jeśli ta wiadomość miałaby zostać potwierdzona to w przeciągu następnych tygodni powinniśmy być świadkami konkretnej prezentacji. Jak wiadomo, w pierwszych miesiącach 2020 roku zadebiutuje ogrom mocnych gier, więc nawet Rockstar musi brać pod uwagę napięty harmonogram. Sytuację komplikują także premiery next-genów, które mają nadejść już pod koniec przyszłego roku.

Warto przypomnieć, że o Bonaire pisaliśmy już w ubiegłym miesiącu – tajemnicza gra Rockstar została zakazana w Australii jeszcze przed ujawnieniem.

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two