Tytus Stobiński Tytus Stobiński 28.08.2019 13:44
John Marston
1481V

Red Dead Redemption na PC powstaje. Mamy zwiastun przedstawiający fantastyczną pracę modera

Pierwsza część Red Dead Redemption do dziś nie ukazała się na komputerach osobistych, choć od premiery minęło już 9 lat. W tym czasie otrzymywaliśmy też masę plotek o ewentualnym porcie, jednak żadna nie znalazła swojego odniesienia w świecie rzeczywistym. Tym razem jednak dzieje się coś bardziej namacalnego niż zazwyczaj i to za sprawą jednej osoby.

Tym razem jednak, grywalne, pecetowe Red Dead Redemption faktycznie istnieje, a wszystko za sprawą modera GamingDamned, który zdecydował się uruchomić hit Rockstara przy pomocy modyfikacji Xeni oraz RPCS3, czyli odpowiednio emulatorów Xboksa 360 i PlayStation 3. Człowiek ten poinformował prócz tego, że gra będzie posiadała wysokiej jakości, zredefiniowane elementy graficzne, takie jak interfejs i menu. Prócz tego pod warsztat wzięto również cienie oraz paletę barw.

Dostaliśmy również zwiastun całego projektu. Ten trwa 4 minuty i ukazuje nam świat gry oraz postać Marstona. Całość wygląda naprawdę poprawnie i jeśli tylko prace nad Red Dead Redemption: Damned Enhanced Project znajdą szczęśliwy finał, wówczas spora część pecetowych graczy będzie miała okazję poznać tę historię, a zdecydowanie jest ona tego warta. Spójrzcie sami na zajawkę i oceńcie, czy jesteście zainteresowani.

Dokładna data premiery nie jest znana, aczkolwiek ponoć ma nastąpić "wkrótce".

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Tagi: Red Dead Redemption Rockstar Games Rockstar San Diego