Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.09.2019 20:00
Mass Effect 3 - Ogromna fanowska modyfikacja dodaje nowe dialogi, klimatyczną muzykę i wiele innych rzeczy!
1922V

Mass Effect 3 - Ogromna fanowska modyfikacja dodaje nowe dialogi, klimatyczną muzykę i wiele innych rzeczy!

Nadszedł chyba najlepszy moment na ponowne przejście ostatniej części, trylogii serii Mass Effect. Swoją ponowną premierę miała modyfikacja, które wprowadza masę nowych rzeczy.

Ostatnia część trylogii Mass Effect 3 pozostawiła Wam niedosyt? Zakończenie było według Was słabe? Orikon i Audemus, to główni projektanci modyfikacji. To oni, po negatywnych opiniach na temat zakończenia trylogii, wpadli na pomysł, zmienienia paru rzeczy. 

Projekt trwa już ponad 3 lata, wersja 1.0 została udostępniona już jakiś czas temu, lecz została usunięta ze względu na sabotowanie plików moda przez osoby trzecie. Ekipa składająca się z ponad 20 osób nie poddała się. Szybko zaczęli naprawiać błędy powstałe w wyniku ataku. Głównym celem fanowskiego rozszerzenia było zmienienie zakończenia. Twórcy postanowili jednak nie udostępniać ponownie moda, a zajęli się poprawieniem zabezpieczeń i od razu wersją 1.5 - która wprowadza masę nowych rzeczy do świata wykreowanego przez kanadyjski zespół, BioWare. Listę wszystkich zmian znajdziecie tutaj. Z tej strony możecie również pobrać omawianą powyżej modyfikację. Instalacja jest bardzo prosta, zespół pokusił się o zrobienie instalatora, dodatkowo - jest on dostępny również w polskiej wersji językowej. W zespole znajdują się Polacy, którzy za pewne o to zadbali. Listę najważniejszych zmian (SPOILERYYY!!!) przedstawiam poniżej: 

  • Przywrócenie wyciętej przez studio BioWare zawartości
  • Nowe dialogi 
  • Nowe scenki (Śmierć Andersona jest przedstawiona dużo lepiej, pierwsze spotkanie z Garrusem równiez)
  • Nowa muzyka (Bardziej dopasowana muzyka do sytuacji - np. przy inwazji Żniwiarzy czujemy większy niepokój)
  • Nowe e-maile oraz datapady
  • Ulepszone sceny filmowe (np. lądowanie młotem)

I wiele wiele innych. 

O trylogii Mass Effect, warto przeczytać:

Tagi: BioWare Mass Effect mod