Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.02.2019 15:57
Mass Effect nie zostanie porzucone przez Bioware
1249V

Mass Effect nie zostanie porzucone przez Bioware

Bioware może i aktualnie pracuje nad Anthem oraz Dragon Age 4, ale nie zapomina o serii Mass Effect, którą EA włożyło do zamrażarki po fatalnej Andromedzie.

Seria Mass Effect ma ogromną rzeszę fanów, którzy po miernej Andromedzie muszą pogodzić się z tym, że seria poszła w odstawkę. Bioware jednak stara się podkreślać, że ich oczko w głowie nie jest pogrzebane i do kosmicznego uniwersum jeszcze wrócą.

Anthem na premierowym zwiastunie. Świetny materiał BioWare

Polygon miał okazję porozmawiać z dwójką najważniejszych osób w Bioware - Mike'em Darrahen i Casey Hudsonem. Poza tematami związanymi z Anthem i Dragon Age, poruszono także temat Mass Effect.

Zdecydowanie nie skończyliśmy z Mass Effectem. Jest mnóstwo historii, które możemy opowiedzieć. Możemy kontynuować wątki z Andromedy, możemy wrócić do historii z Mass Effect 3. Mamy mnóstwo dróg z których możemy skorzystać.

Swoje trzy grosze dodał Hudson

W moim odczuciu, seria żyje. Ciągle myślę o jej przyszłości. To kwestia czasu kiedy do niej wrócimy.

Zanim jednak się podpalicie - Anthem ma być mocno wspierane przez Bioware, a Dragon Age 4 jest na początku drogi produkcyjnej, więc sporo wody w Wiśle upłynie, zanim studio będzie miało wolną chwilę by zająć się Mass Effectem.

Źródło: https://www.polygon.com/2019/2/11/18214604/bioware-anthem-dragon-age-ea

Tagi: bioware mass effect