Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.08.2019 11:50
Crysis Remaster w produkcji? Silnik Cryengine w wersji 5.6 oficjalnie wydany
2018V

Crysis Remaster w produkcji? Silnik Cryengine w wersji 5.6 oficjalnie wydany

Wczoraj wieczorem niemiecki zespół Crytek na swoim oficjalnym kanale Youtube zaprezentował trailer najnowszego silnika Cryengine oznaczonego numerem 5.6. Jak mówią twórcy, najnowsza aktualizacja wprowadza ponad 1000 nowych możliwości.

Producenci z Niemiec nie próżnują. 3 dni temu, Early Access opuściła najnowsza produkcja studia Crytek, Hunt: Showdown.  Od wczoraj każdy zainteresowany może obejrzeć "Cryengine 5.6 Tech Trailer". Podczas filmu możemy zauważyć między innymi mgłę w czasie rzeczywistym, dynamiczne oświetlenie czy dokładne promienie słoneczne. Jak sami widzicie, najnowsza wersja wprowadza masę nowych możliwości dla twórców. 

Nawet dzisiaj niektórzy gracze pytają się: "Czy da się uruchomić Crysis na PC?" Gra mimo swoich lat jest nadal grywalna, choć na nowszych komputerach są problemy z odpaleniem. Wyobraźcie sobie teraz, że powstaje Crysis z najnowszymi technikami renderowania oraz odświeżonym gameplayem. Na poniższym zwiastunie, od momentu 2;17 widzimy portal prowadzący do dżungli, która przypomina lasy w Crysis - tylko, że odświeżone. Jeśli się wsłuchamy, usłyszymy znane nam już dźwięki.

Oczywiście do informacji trzeba podchodzić z dystansem, ale według mnie ten moment ma nas uświadomić, że niemieckie studio rozważa remaster swojej perełki. Jak można zauważyć, odświeżone wersje gier są teraz modne (wystarczy spojrzeć na przyjęcie najnowszego Resident Evil 2 (2019)). A co Wy o tym myślicie? Zagralibyście w odmłodzonego Crysisa?

 

Tagi: cryengine Crysis crytek